Sessizliğin Sesi 3 – Herşey Düşünceydi.

Sessizliğin Sesi 3 – Herşey Düşünceydi.

Kalabalık bir sesin içerisindeyim. İçinde mutluluğun, huzurun yanında endişelerinde kol gezdiği zihnimmde. Zihnimi izlerken bir rüyanın içinde buluyorum kendimi. Rüyamı izliyorum bu kez. İzleyemediğim anlarda canım acıyor tarifsiz. Mutlulukları hiç bitmese…Duyguların tarifsiz dalgalanmalarıyla boğuşmak yerine sakinlikte süzülmek istiyorum.

Kendimce, Sessizliğimi dinliyorum ve süzülmeye başlıyorum zihnimin her köşesinde. Sessizlik içerisindeyken karşılaşıyorum herşeyle, bütünle,gerçekle, bilgiyle, bilgeyle.

Sessizliğin içerisinde bedenimi ve bedenimin nefesini izliyorum. Ne kadar da yavaş, sakin ve huzurlu. Aklımda binbir çeşit düşünceler yolculuk ediyor peşi sıra. Gülümsemeye başlıyorum. ”Aklımdan düşüncelerin geçtiğinin farkındayım”, ”zihnimin düşünceleri izlediğiniz farkındayım”, ” zihnimin farkında olmamdan hoşnut olmadığının farkındayım” ve yüzümde kocaman bir gülümsemeyle büyüyorum.Anlatması, kelimeye dökmesi güç.

Farkındalık söz olmaktan çıkıyor. 11 harften oluşan bir kelime olmak dışında artık yaşamıma geçmiş bir davranış oluyor. Sessizlik bu kez düşüncenin oluşumunu öğretiyor. Acının oluşumunu, mutluluğun nedenini. Büyük ve küçük olanın aslında hiç olmadığını…

Önce düşünceydi herşey, enerjimle beslendi. Gözlerim,enerjim onları izledi. Eğer duygularım katıldıysa düşünceler acıttı, mutlu etti. Duygularım ve ben sadece izleyici kaldıysak ya düşünce kayboldu ya da besleyen başka bir enerji buldu.Düşünçe oluştuğunda, enerji onun içerisine girdi bir gerçeklik yaratmak için yol aradı. Sessizliğin Sesi ile dingin bir zihin bu oluşumu, enerjiyi, oluşumun her evresini izleyebilen zihin olma yolunda süzülmeye devam etti.

Herşey bir düşünceyle başladı, düşünce ise…

Sevgi ve Huzurla

Arayışımız, arayışınız ile aydınlanır umarız.

#sessizliğinsesi #huzur #gerçek #aydınlık #meditasyon #sifasanatlari #burcuerimdural #herşey #düşünceydi



Skip to content