Dao 道 basittir!

Dao 道 basittir!

Dao 道 basittir. Dao’yu takip eden şifa yöntemi basittir. Uyumlu bir yaşam basittir.
Qigong 氣功 bir yaşam biçimi ve insanlara yardım etmenin bir yoludur. Sağlık ve mutluluk içinde basitçe yaşamaya giden yollardan biri de budur.
Qi durgunluğu (veya tıkanıklık). Nei Jing 内經 (en çok kullanılan Geleneksel Çin’in önemli klasik metinleri) bu durumdan bahseder.

Tong Ze Tong 不通則痛-  “Tıkanıklığın olduğu yerde ağrı vardır.”

Bu tıkanıklık vücutta düzensiz şekiller oluşturur. Hem enerjik hem de fiziksel düzlemlerde. Sol kontrol edilmediğinde, bu durgunluk alanları daha sonra bilinen sayısız hastalık olarak teşhis edilmiştir. Ayrıca tıkanıklıkların nedenlerinden biri de Kalp teki sevgi ve sevgisizlikle ilgilidir. Bu çok geniş bir konu olduğu için burada sadece doğum öncesi,doğum sonrası ve yaşamda oluşan sevgi ve sevgisizlikler diye başlık açabiliriz. Bu bağlamda ”Kalp” şu anlama gelir. Şu anda içinde bulunduğumuz dönem, zihinlerde (Shen 神 ) ruhlarda ve bedenlerde başka bir deyişle klasikler, huzursuz bir zihin veya zayıf bir ruhsal bedene neden olmuş ve/veya olabilir.

Bedenin içindeki Kalp ve Qi bağlantısının göz ardı edilmesi daha fazla bunlara neden olmaktadır. Bunlar ile çalışmayı öğrenerek,
kişi hastalıktan kurtulabilir, sağlığını geri kazanabilir ve/veya daha iyi hissedebilir.

 Skip to content