Şifa Sanatları | Qi ve organlar
16795
post-template-default,single,single-post,postid-16795,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.2,vc_responsive
 

Qi ve organlar

26 Şub Qi ve organlar

Qi ve organlar arasındaki ilişki nedir? Örneğin dişler arasındaki ilişki nedir? Son birkaç yıldır, modern fizikçiler gerçekliğimiz hakkında ilginç şeyler keşfettiler. Görelilik teorisinin ve kuantum biliminin görüleri, beş duyumuz aracılığıyla aldığımız izlenimlere meydan okuyor.

Örneğin, kuantum bilim adamları atom altı dünyayı araştırırken, her şeyin birbirine bağlı olduğunu öğrendiler. Gerçekliğin en derin seviyelerinde, bir şeyi diğerinden ayırmak imkansızdır. Bu görünmez bağlantılar dünyamızın, yaşamlarımızın ve bedenlerimizin nasıl işlediğinin temelini gösterir.

Modern fizikçiler bu içgörüleri deneyler ve hesaplamalar yoluyla keşfederken, eski Çin bilgeleri de aynı içgörüleri derin ruhsal uygulamalarla algıladılar. Gerçekleşmelerine “Büyük birlik” adını verdiler ve bu, tüm geleneksel Çin tıbbının temelini oluşturdu. Bu bağlantılar, sadece bir birey içinde mevcut değildir, o bireyi diğer tüm canlı varlıklara ve Evrenin kendisine bağlarlar.

Büyük Birlik ve Böbrek Enerjisi

Dişleri ısırmanın GÇT teknikleriyle nasıl bir ilişkisi var? Bunun için Beş Element Bilinç Çerçevesine bakıyoruz beş temel model halinde düzenlenmiş. Bu sistemde Kış, Su elementi ve Böbrek organ sistemi ile ilgilidir. Doğayı gözkemleyerek ve takip ederek, Kış ayları Böbreklerin Qi’sini korumak için mükemmel bir zaman olduğunu öğreniyoruz.

Böbrek, annenizden ve babanızdan miras kalan doğuştan Qi’niz için depolama tankıdır. Bu Qi’den, tükendiklerinde diğer organ sistemlerine güç sağlamak için çeker. Güçlü Böbrek Qi’si olmadan, diğer organ sistemleri dengesi bozulabilir. Böbrek, kandan atık çıkarmak gibi fiziksel işlevlerden sorumludur; yine de vücutta daha derin, görünmez seviyelerde enerjik işlevlere sahiptir. Bu sorumluluklardan biri kemiklerin beslenmesi ve yapılarının bütünlüğünün korunmasını içerir.Bununla birlikte Dişler kemiğin “fazlası” dır.

Sağlıklı kemikler ve dişler, güçlü Böbrek Qi akışına bağlıdır. Dişler uyarıldığında Böbrek sistemi de uyarılır. Evde yapabileceğiniz Qigong ve enerji akışı yanında ısırma tekniği, her birinin genel enerjisini oluşturmaya yardımcı olur. 

Yaşlandıkça, Böbrek Qi’niz doğal olarak azalır. Yaşlı popülasyonlar genellikle zayıflamış kemiklerden ve diş problemlerinden muzdariptir. Bir sorun ortaya çıkmadan önce vücudunuza özen göstermek, ömür boyu sağlığa güçlü bir geçiş yapmanıza yardımcı olacaktır.

Aşağıdaki Tekniği uygulayın: 

Dişlerinizi 50 kez nazikçe (hafifçe) ısırınız. Bunu günde bir ila iki kez uygulayın. Bu teknik özellikle Kış aylarında etkilidir, ancak yıl boyunca günlük olarak uygulanabilir.

Böbrek Qi’sini uyarmak ve dengelemek, Qi akışınızı düzenlemek için bize ulaşabilirsiniz.

A. A. D.

ŞİFA SANATLARI