Beden Bilir

Beden Bilir

Binlerce yıllık doğa, beden ve Qi gözlemine dayanan eski bir tıbbi sistemi çalıştırıyoruz. Ve bu sistem sadece Qigong ile sınırlı kalmıyor.

Uygulayıcılar Qi’yi veya hayat enerjisini, vücuttaki ve etrafındaki yolunu inceler. Geleneksel Çin Tıbbı açısından, vücudunuzdaki ve etrafınızdaki her şey birbirine bağlıdır. Doğanın mevsimlerine bağlısınız ve bedeniniz bu mevsimlere sırayla karşılık veriyor.

Her şey enerjidir

Fiziksel varlığınız, kendi enerji mesajlarını taşıyan birbirine bağlı organlardan oluşan enerji bir sistemidir. Duygularınız ve düşünceleriniz de enerjidir. Enerji enerjiyi etkiler.
Peki duygularınız fiziksel sağlığınızı nasıl etkiler? Parçalara ayırdığınızda, her şey basitçe Qi veya enerjidir. Qi vücudun meridyen sisteminden sorunsuzca geçtiğinde, dengeli duygular, dengeli kilo, sağlıklı sindirim, huzurlu uyku ve sakin bir his yaşarsınız. Qi’nin düzgün akışı sizi yaratıcı bir şekilde canlandırır!

Qi engellendiğinde ise vücut size bir işaret bir “belirti” gönderir. Bu fiziksel veya duygusal mesaj sadece vücuttaki enerji bir dengesizliğidir. Bunu dinleyebilmelisiniz.
Unutmayın, en küçük belirti bile enerjisel bir dengesizliğin mesajıdır. Baş ağrısı, PMS, alerji, sıcak basması, deri döküntüleri veya görme sorunları gibi kronik semptomlar, bir şeyin ters gitmeye başladığının işaretleridir.
Tedavi edilmez ve reddedilirse, bu semptomlar sonunda daha ciddi rahatsızlıklara dönüşebilir. Tüm sağlık sorunları, ne kadar küçük olursa olsun, biz eğitmenler ve uygulayıcılar için önemlidir.

“Sözler atalardan gelir, yapılan iş ustalıktan: Onlar bilmezse ben de bilinmem.
Değerim saklı olmamda. O yüzden bilgeler yeşim taşlarını kıyafetlerinin altında gizlerler.”
Lao Tzu

Şifa Sanatları

#qi #qigong #meditasyon #energy #energy #nefes #prana #Pilates #şifasanatlari #qigong #meditasyon #chineseastrologer #BaZi #beşelement #tao #laotzuSkip to content