İç Huzuru Geliştirmeniz için Altı Öneri

13 Nis İç Huzuru Geliştirmeniz için Altı Öneri

Kendinizi iyileştirmek için hayatınıza mümkün olduğunca sakinlik kazanmak çok önemlidir. Çatışmalardan, sakin kalamamaktan, stres ve duygusal baskıdan en çok etkilenen organ olan Karaciğerinizdir. Bu organın güçlenmesi sağlığınıza ve diğer organlarınıza doğrudan fayda sağlayabilir. Sakinliğe ulaşmak kolay değildir – bunu sağlayabilmek ancak günlük yaşamınızı yönetmekten, kendinizi değiştirmekten ve kendinizi gözlemlemeye zaman ayırmanızla mümkündür.

İlk bakışta bunlar kendiniz için yapacağınız bencil şeyler değil, uygulayarak kendi kendinizi iyileştirmenize destek olan şeylerdir. Mümkün olduğunca sık yapın, kendiniz ve sevdiğiniz insanlar için yapın, başka zamanları beklemeyin. Değişme yeteneğinizi her zaman kendi içinizden kontrol edebileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Bu biçimde sadece kendinizi değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda kendinizi iyileştirebilirsiniz.

Kendinizi şifalandırabilmek için uygulayabileceğiniz birkaç öneri:

1) Gündelik yaşam alışkanlıklarınızı gözden geçirin, hangilerini değiştirerek yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz dürüstçe bir eleme yapın.

2) Duygusal dalgalanmalarınızı nelerin ya da neyin arttırdığını/harekete geçirdiğini gözlemleyin. Ardından sizi istemediğiniz duygu durumuna sokan bu etkenleri değiştirmeye çalışın.

3) Stresinizi azaltabilecek yöntemleri uygulamaya çalışın – Qigong, Tai Qi Chuan, gevşeme egzersizleri, yoga, yüzme veya kendinize uygun bulduğunuz herhangi bir çalışmayı yapın.

4) Yeni alışkanlıklar, yeni kazanç metotları, yeni hobiler geliştirin. Bir başınıza yapabileceğiniz çok fazla sorumluluk almaktan uzak durun.

5) Gereksiz yere biriktirdiğiniz veya taşıdığınız duygularınızı, eşyalarınızı, alışkanlıklarınızı geride bırakmayı öğrenin.

6) Azla yetinmeye çalışın çokça dinlenin. Eylemlerinizi sınırlayın dinlenmeye daha çok zaman ayırın. Dinlenmek tek başına yukarıda saydığımız tüm önerileri yapabilmenizi kolaylaştırır.

Facebook Sayfamız için tıklayınız.Skip to content