Qigong: Eşsiz Şifa Yolculuğunuz

Qigong: Eşsiz Şifa Yolculuğunuz

Qigong güçlüdür ve hayatınızı değiştirir. Binlerce sistemin öğretilmeye başlanmasıyla uygulaması giderek daha popüler, daha ulaşılabilir hale geldi.

İşte kendimizi bu kadim uygulamalarla onurlandırırken iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacak birkaç öneri sunmak istiyoruz.

1. Doğru öğretmeni arayın.
Sizin için uygun olabilecek öğretmen kimdir? Sezginizi dinleyin ve ilgili olduğunuz bir öğretmen bulun. Zaman geçtikçe, kendinize sorun, içten dışa doğru değişiyor muyum? Eğer deneyim olumlu, o öğretmene bağlı kalın ve uygulamanızın derinliklerine ilerleyin.

2. Bir sisteme bağlı kalın.
Qigong uygulaması, Qi’yi belirli bir şekilde akması için yönlendirir. Qi’niz inanılmaz derecede değerlidir! Fakat farklı Qigong sistemlerinin farklı amaçları olduğunu biliyor musunuz? Bazı sistemler Qi akışını yönlendirmek için hareket kullanırken, diğerleri Qigong solunumunu kullanır ve yine de diğerleri Qigong hareketini ve solunumunu birleştirir. Her biri enerjiyi yönlendirir, ama nasıl, nerede ve hangi amaçla? Çok fazla sayıda Qigong sistemini birleştirirseniz, Qi’niz karışır.

3. Bir taahhütte bulunun
Qigong, hafifçe girilmemesi gereken ciddi bir yoldur. Hangi sistemin ve hangi öğretmenin sizin için uygun olduğunu belirlemek için zaman ayırın. Ardından bir uygulama şekli odaklanın ve yolculuğun tadını çıkarın.Skip to content