Qi /Qigong İçsel Kalp Geliştirme

05 Ağu Qi /Qigong İçsel Kalp Geliştirme

Hayattaki her şey enerjidir. Aşk (Qi) enerjidir. Görünür veya görünmez olsun.
Duygular,düşünceler, hatıralar bizi biz yapan şeylerin bir parçası haline gelir. 

Vücudumuzdaki her hücrenin en üst düzeyde bir sevgi hatırası vardır. Bu aşka dokunmak tüm organların Kralı olan Kalp’e erişmemize yardımcı olur.

Kalbiniz, Ruhunuzla bağlantı kurmak için zihninizin ötesine gitmenize izin verir. Bunu yapabilmek için sevgiyi kullanabilirsiniz. Sevginin kalbinize bir yol açmanıza yardımcı olmasına izin verin.

Aşk,sevgi fiziksel acı da dahil olmak üzere hemen hemen her şeyi iyileştirebilir. Migren baş ağrınız veya artrit ağrınız olduğunda ilk eğiliminiz ne diye bir düşünün. Muhtemelen ağrıyı hissettiğinizde bir ilaç almayı düşünüyorsunuz. Bunun yerine, gözlerinizi kapatın ve iç (qi) yi harekete geçirin. Sevgi duygusunu hatırlayın ve bu sevginin gücünü hayatınızı değiştirmenize yardımcı olması için kullanın. Migreninizi iyileştirmek için sevgiyi kafanıza ya da artritinizi iyileştirmek için eklemlerinize gönderin.
Aşk sonsuzdur! Okyanus dalgaları gibi. Ve siz bu sevgiyle büyümeye devam edin. Acılarınızı, üzüntülerinizi, fiziksel acınızı iyileştirmek ve kendinizle olan ilişkinizi derinleştirmek için kullanın. Acı hatıralarınızı, sevgi dolu anların sıcak hatıralarıyla değiştirin. Acının ve üzüntünün azaldığını hissetmeye başlayın ve onun yerine bu boşluğu sevgi dolu bir gülümsemeyle değiştirin.
Olumsuzluğa odaklanmak yerine, anı kendinize özen göstererek geçirin. Sevgi ve huzur içinde olun ve yaptığın her şeyde sevgiyi kullanın.  Yakında, duvarlarınızın yıkılmaya başladığını ve kalbinizin çiçeklenmeye başladığını hissedeceksiniz.
Ama unutmayın, birini iyileştirmek istiyorsanız, önce kendini iyileştirmelisiniz.
Birini sevmek istiyorsanız, önce kendinizi sevmelisin.
Birine yalnızca sahip olduklarınızı verebilirsiniz, bu nedenle ne kadar çok sahipseniz, o kadar fazla verebilirsiniz.
 
Şifa Sanatları (A&B Dural)

Detaylı bilgi ve konu ile ilgili eğitimbilgileri için İletisim@sifa-sanatlari.com dan bize ulaşabilirsiniz.

#qi #qigong #içqi #love #thaks #qigong #sadeceformdeğil #qi #enerji #energy #mind #mindfullness #sifasanatlari #sifasanatlari #chineseastrologer #pozitifdergisi #turkey #tailand #şifasanatlari #chinese #meditation #meditasyon # tao #azizazaddural #burcuerimduralSkip to content