Şifa Sanatları | 17 Haziran 2019 Dolunay ve Sağlık
16741
single,single-post,postid-16741,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.2,vc_responsive
 

17 Haziran 2019 Dolunay ve Sağlık

moon

17 Haz 17 Haziran 2019 Dolunay ve Sağlık

Geleneksel Çin Tıbbı’nın Beş Element Bilinci Çerçevesinde her türlü doğa olayı çok büyük önem arz eder. Ve bu olaylar eğer okunabilirse yaşama ve yaşamın akılına dair net bazı bilgiler verir. Özellikle bu Dolunay Haziran ortalarında gerçekleştiği için bir çok büyük gelişme ve değişimi ( değişim sürecinde de bir kaos ortamını) beraberinde getirebilir. Duruma olaylar ve astrolojik yönden bakışımızı

http://chineseastrologer.sifa-sanatlari.com/2019/06/17/17-haziran-2019-dolunay/ adresinden okuyabilirsiniz.

Ruh beden ve sağlık açısından bakıldığında, zihinsel karışıklık doğru karar verememe ve bir takım aksiliklerin üst üste gelmesi ile 15 Haziran 2019 ile 17 Haziran 2019 saat 12.00’a kadar karşılaşma olasılığımız çok yüksek. Bunun yanında, kalp ve kalbin içerdiği (sevgi,nefret,arzu vb)duyguları hat safhada yaşamamız olası. Bu dönemde kalbinizi huzurlu ve mutlu tutmak genel sağlığınızın ve refahınızın birincil anahtarı olacaktır.

Kalp sadece fiziksel sağlık sorunları ile karşımıza çıkmak yerine daha çok duygular ve doğal olarak yaşamımıza derin etki edecek bu dönemde. Aşırı sevgi isteği,eğlenme,gezme ve daha önce bastırdığınız duygu ve arzuların ortaya çıkması durumları ile karşılaşabilirsiniz.

Bunların yanında zihinsel yorgunluğun yanı sıra, acelecilik, her şeyi bir en önce yapma ve/veya bitirme isteği ve aşırı hareketlilik olağan etkilerinden biri olabilir.

17 Haziran itibariyle fiziksel ve duygusal olarak etkilenecek olan Kalp Sağlığı İçin Anahtar İpuçlarını

Kalbinizden İçinizden geldiği gibi Samimiyetle Gülümseme: Gülümsemek iyileştirir. Ancak önce kendinize gülümsemeyi hatırlatmalısınız. Bu nedenle önce sakin bir ortamda aynaya bakın ve gülümsemeye çalışın. Sonrasının nasıl geldiğini göreceksiniz.

Huzurlu olmayı dış koşullara bağlamayın: Her şey kötü ve sizi mutsuz eden bir şekilde ilerliyor olabilir. Bu döngüden çıkmak için en sevdiğiniz şeyi yapmak iyi gelecektir. Örneğin Meditasyon yapmak, huzur içinde oturmak ya da sadece doğada olmak için gününüzden biraz zaman ayırmayı deneyebilirsiniz. Bırakın bu huzurlu duygu sizi sarsın ve gün boyunca sizinle kalsın.

Sezgilerinize güvenin: Güçlü bir armağanla doğduğumuzu biliyoruz. Herkesin sahip olduğu ancak bazen duymakta zorlandığı iç sesi var. Bu sesi dinlemeye başlayabilirsiniz. Dünyayı kurtarmaya gerek yok şu an sadece bedenini için neye ihtiyacın olduğunu dinlemeye başlasan yeterli olacak gibi :) Sana ne anlatmaya çalışıyor?

Ve son olarak Dolunay zamanı günde içmeniz gereken su miktarının daha fazlasını tüketmemizde fayda var.

Mevsimsel olarak beslenmeli Karpuz, erik, domates, brokoli gibi doğada serinleyen hafif yiyecekleri seçebiliriz. Yemeklerinize mango, salatalık ve avokado da ekleyebilirsiniz.

Huzurlu ve sağlıklı bir dolunay haftası dileriz.

Şifa Sanatları