Bulutlar ardına saklanmış güneş gibi..

18 May Bulutlar ardına saklanmış güneş gibi..

Tıpkı okyanustaki dalgalar gibi, duygular gelir ve gider..

Akış ile birlikte akabilir misin?

Öyleyse rahatla, duygusal özgürlüğünü yakalayabilirsin.

Bu dönemlerde çoğu kişinin olumsuzluk içinde boğuştuğunu ve belki de umutsuz hissettiğini duyuyoruz. ancak umutsuz olmak farklı, umuttan vazgeçmek çok farklı. Öncelikle bir insan olarak yalnız olmadığını hatırla. Ve yalnızlığı ve umutsuzluğu yaşamına getiren duygu ve düşüncelerin kocaman birer çöp olduğunu anımsa. Kendi “çöplerinizi ancak siz temizleyebilirsiniz. Kimse sizin için ruhsal çöplüğünüz dediğimiz duyguları ve düşüncelerinizi sizin yerinize temizleyemeyecek.

Asla yalnız değilsiniz. Çünkü içeride bir yerlerde ışığı hissediyorsun, içsel sevgiyi hissediyorsun. Bütün evreni hissediyorsun. Kendi varlığını hissediyorsun. Bu şekilde nasıl yalnız kalabilirsin. Her şeyin yanındasın ve inan her şey de senin yanında.

Hissedebiliyor musun?

Doğada dışarı çıkın ve gözlerinizi kapatın. Derin nefes bir alın ve derin nefes verin. Güneşin ışığının üzerinizde parladığını hissedin. Etrafınızdaki serin esintiyi hissedin. Ağaçların sizi sıcak bir kucaklamaya sardığını hissedin. Bütün evrenin size gülümseyişini hissedin. Nefesinizi hissedin, sizi içsel olarak olumsuz duygularınızdan temizlesin. Bu yerde dur ve oraya ait olduğunu bil. Sen hayat resminin inanılmaz derecede önemli bir parçasısın.

Her zaman dediğimiz gibi bulutların ( duygu ve düşüncelerinin ışığını kapatmasına izin vermemelisin)

Bulutlar ardına saklanmış güneş gibi, ışıldadığının farkında değilsin. Başka yerlerde değil aydınlığın, sen aydınlığın kendisisin.

(Qigong sonrası sohbetlerinden)

Şifa Sanatları Ailesi ( A&B )Skip to content