Şifa Sanatları | Sağlık Döngüleri
16729
single,single-post,postid-16729,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.2,vc_responsive
 

Sağlık Döngüleri

sifa

15 Nis Sağlık Döngüleri

Yaş aldıkça Qi doğal olarak azalır. Bu, normal süreçlerde günlük rutini gerçekleştirebilecek daha az enerjimiz olduğu anlamına gelir. Bu enerji için herhangi bir dengeleme yapılmazsa beden ve organlar doğal olarak etkilenir. Menopozsal ve Andropozsal sorunların kök nedeni belli başlı ana iç organların ”qi” enerjisinin eksilmesinden kaynaklanmaktadır.

Bazı Qigong Egzersizleri bedenin açılmasına vurgu yaparak uygulanır. Ve sistemleri Kadınlarda ve Erkeklerde farklı uygulanmaktadır. Çünkü bedenler görünüm ve işlev bakımından kadınlarda ve erkeklerde farklılık gösterir.

Bunu yapabilmeniz yaşam kalitenizi ve yaşamsal enerji dengenizi arttırdığı gibi, sağlıklı bir uzun bir ömür de sürebilirsinizi sağlar.

Önemli olan, öncelikli hedefinizi belirlemek ve sağlıklı bir bedene sahip olmak. Sonrasında herşeyi dengeleyip, enerjinizi yükseltebilirsiniz. Yaş alsanız dahi daha enerjik ve sağlıklı kalabilirsiniz.
Sağlık, bedensel ve fiziksel aktiviteler, cinsellik, gençlik, ciltte belirginleşen sağlıklı ve parlak görünüm bu formların etkilerinden sadece bir kaçıdır.

Bu nedenle öncelik, bedenin yaşamla dengesini farketmektir. Buradaki yaşamsal enerji akışı çok önemlidir.

Her mevsim bir organa denk gelir ancak her uygulayıcı için o mevsimin organ sesi veya çalışması olumlu etki gösteremez. Kişinin ne derece sağlıklı olduğu ve o mevsimin, o ayın hatta günün hangi organına ağırlık verdiğini bilmeden çalışılan organ sesleri aksaklıklara neden olabilir.

Bu nedenle Qi (enerji) hareketleri ve egzersizleri ile organ şifa sesleri herkeste farklı etkiler gösterebilir. (İçerik Burcu Erim Dural &Aziz Azad Dural) kaynak gösterilerek kullanılabilir. “Sağlık Döngüleri Seminerleri” Detaylı bilgi ve randevu için

İletisim@sifa-sanatlari.com’a mail atabilirsiniz.

#şifasanatlari #qigong #meditasyon #energy #enerji #nefes #prana #chigong #qi #meditasyon #nefes #prana #organ #şifa #nisan #fiveelements #chi #azizazaddural #burcuerimdural #yijinjing #kadındöngüleri #wu #jing #fu #xingshenzhuangfa #xszf #yjj