Şifa Sanatları | Kadın&Erkek Sağlığı Döngüleri ve Enerji Dengeleme
16717
single,single-post,postid-16717,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.2,vc_responsive
 

Kadın&Erkek Sağlığı Döngüleri ve Enerji Dengeleme

08 Nis Kadın&Erkek Sağlığı Döngüleri ve Enerji Dengeleme

Eski Çince metinlerde,  bize bir kadının Qi ( enerjisinin) özellikle de karaciğer gibi 3 organın daha Qi’sinin yedi yıl döngüsüyle hareket ettiğini söyler. İlk yedi yılının sonunda, sağlıklı bir genç kızın Qi ( enerjisi), saçların uzaması ve kalıcı dişlerde kendini gösterir. On dört yaşında, bu Qi veya yaşam gücü, ergenliğin başlangıcına neden olacak şekilde doruğa ulaşır. Bir kadın, 7 yıl boyunca gelişir ve daha sonra otuz beş yaşlarında Qi ( enerjisi), zirvesine ulaşır. 
Bu değerli Qi (enerjinin) nasıl korunacağını öğrenmek, geliştirmek sizinle paylaşmaktan mutlu olduğumuz bir yeni öğretilerimizden sadece biridir.

Erkeklerde enerjinin en önemli merkezlerinden cinselliği yöneten iki iç organın dengesi tüm sağlığı yönetir. 7 yıllık bu döngülererkeklerde farklı hızlarda gerçekleşir. Artış olduğunda dengesizlesen sadece organ enerjileri değildir. Zihinsel duygusal enerjilerde değişim gösterir.

Bu değerli Qi (enerjinin) nasıl korunacağını öğrenmek, geliştirmek sizinle paylaşmaktan mutlu olduğumuz bir yeni öğretilerimizden sadece biridir.

(Erkek Sağlığı Döngüleri ve Enerji Dengeleme 1. Aşama) Aziz Azad Dural

(Kadın Sağlığı Döngüleri ve Enerji Dengeleme 1. Aşama) Burcu Erim Dural

Ankara, İstanbul ve Uşak bilgi ve katılım için İletisim@sifa-sanatlari.com dan bize ulaşabilirsiniz.

#qi #qigong #meditasyon #energy #energy #nefes #prana #Pilates Qigong #qi #zihin #beden #yoga #astrology #çinastrolojisi #fiveelements #woman #mind #döngüler #sifasanatlari #man #