Döngüler ve Sen

13 Mar Döngüler ve Sen

Her birimiz, enerjisel bir bütünün içinde bazen zerre kadar değersiz bazen evren kadar değerli anlar yaşarız.

Bazen bunu kabul eder bazen ise görmezden gelmeyi tercih ederiz.Özellikle bu duygu durum geçişleri baharlarda daha fazla olacaktır.Çünkü her bahar döngüsel ve yaşamlar geçişleri temsil eder. Kış biterken doğa tüm sessizliğini bozar ve çiçekler açmaya başlar. Bu yeni başlangıcı memnuniyetle karşıladıkça hayat yenilikler ve mucizevi renklerle dolmaya başlar.

Doğa döngü ve kabuk değiştirirken bizler neler yapıyoruz peki? Bahar geçişleri içimizi kıpır kıpır ettirip yeni adımlar attırırken bir yandan da bizi biraz tedirgin ve rahatsız hissetdiyor olabiliriz. Çünkü her şey enerjidir. Fiziksel ve duygusal rahatsızlıklar bile.
Biz bu mevsim geçişleri yaşanırken, doğayı ve insanları gözlemlemek için zaman ayırırız. ( Ufak bir sırla birlikte tabi.)

Doğaya yabancı olmak yerine, onu günlük yaşamınızın bir parçası haline getirmenizi öneririz. Daha önce kullanmadığınız yollarda daha uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Her gün yağtığınız rutini değiştirebilirsiniz.
Doğa ile birlikte olmak, her yıl bize verilen bu güzel dönüşüm hediyesinin tadını çıkarmanıza yardımcı olacaktır.
Bahar enerjisi kendinize verdiğiniz en güzel hediye olabilir.
Doğa yaşama hazırlanır ve mevsimler değişir.
Bu enerji dalgalanması ek kazanç elde etmek gibi bir şeydir. Çünkü bol enerjiye sahip olabilir ve aniden harcayacağınız çok şey yaratabilirsiniz! 

Öncelikle yaşadığınız alanı derleyip toparlayabilir ve yenilikler yapabilirsiniz. O alan ne kadar temiz ve düzenliyse zihninizde o kadar değişime açık olacaktır. Çünkü ne kadar rahat ve soft bir alana sahip olabilirsek, yaşamınızı dingin görebiliyorsanız, kendinizi takip eden güzel olasılıklara o kadar açacaksınız.

O kadar güzeldir ki yaşam;zihin hafifledikçe daha da güzel olabilecektir. Ve ilerledikçe bazı şeylerin ne kadar değerli ve aynı şeyin bazen ne kadar değersiz olduğunu gösterir bir kalemde.
Bu nedenle olduğunuz şeyin o kadar güzel ve yerinde, yaşadığınız o olumsuz şeylerin o kadar doğru ve yerinde, size yapılmış olduğunu zannettiğiniz şeylerin o kadar olması gereken şeyler olduğu farkedin.
Benim görevim ne diye soruyorsunuz çoğu zaman;göreviniz şu an olduğunuz şeyi kabul etmek ve idrak etmek sadece.Döngüler takip edildikçe daha da kolaylaşacak.
Bu olduğunda yaşamın döngülerini ve anlamını daha iyi anlayacak, yapmanız gerekeni daha verimli yapacak, sevmenin idrak etmenin ve o çok istediğiniz kendiniz olmanın, aşık olmanın, belki zengin olmanın ne denli siz olduğunu, herşeyin aslında size ait olduğunu göreceksiniz. Ve aslında olmamanız gereken şeyi olmak istemekten vazgeçeceksiniz.
Her enerjinin bir döngüsü var. Her etkinin bir tepkisi ve her kişinin bir görevi var elbette,ancak herbirimiz bir ruhsal rehber, bir eğitmen, bir öncü olmak v.b olmak için burada değiliz.
Ve bir yandan zatende öyleyiz. Siz olmak için buradasınız. Ve asıl göreviniz şu anki zamanda olduğunuz şeyi kabul edebilmek.

Gerisi kendiliğinden gelecek.

Şifa Sanatları ( A&B Dural)Skip to content