KADIN SAĞLIĞI DÖNGÜLERİ ve ENERJİ DENGELEME EGZERSİZLERİ

02 Mar KADIN SAĞLIĞI DÖNGÜLERİ ve ENERJİ DENGELEME EGZERSİZLERİ

KADIN SAĞLIĞI DÖNGÜLERİ ENERJİ DENGELEME EGZERSİZLERİ
Her kadının hayatı muhteşem bir döngüdür. Yaşamın iç içe geçmiş evrelerinden oluşur.
Regl döngüsü , Gebelik ve Menopoz.
Aşırı düşünme, ağır sorumluluklar, üzüntüler bu döngüler arasındaki dönemlerde Sağlık Kaygıları ve Sorunları yaratabilir. Bu rahatsızlıkların enerjisel döngülerini anladıkça, önleyici enerjiler ve tedbirler ele alınabilir.
BU ÇALIŞMA, HER KADININ YAŞAMASI MUHTEMEL, MEME VE GENİTAL RAHATSIZLIKLARIN ETKİLERİNİ EN AZA İNDİRMEK, DEĞİŞEN HAYATLARINA KATKI SAĞLAMAK, BİZ KADINLARI GÜÇLENDİRMEK VE İYİLEŞME POTANSİYELLERİNİ NASIL KULLANACAKLARINI ÖĞRETMEK AMACIYLA YAPILAN BİR ÇALIŞMADIR.
Daha sağlıklı olmak, tanı sırasında destek sunmak, tedaviden sonra iyileşme sürecini hızlandırmak ve önleyici bakımda yardımcı olmak için deneyimlerimizi ve araçlarımızı paylaşıyoruz. Arzumuz, kadınların bedenleri ile bağlantı kurmalarını sağlamak; korkudan öteye geçmek, doğal yetenekleri bulmak ve hepsinden önemlisi, hayattan zevk almak.
Vücudun doğal ritimleri ve güçlü yönleriyle çalışmak için, sağlıklı beslenmeyi ve Qigong uygulamasını içeren eski Çin Tıbbı ilkelerini kullanıyoruz. Bu, Enerji ve Egzersizin bir araya geldiği bir çalışmadır. Qi (enerji) akışının vücuttaki önemini ve kaliteli bir seviyeye nasıl erişeceğini anlayarak, kendimize sağlık için mümkün olan en iyi ortamı oluşturmayı hedefliyoruz.
Hepimiz bu dünyada yaşayan enerji varlıklarıyız. Her bir enerjinin, bir amacı ve bu amacın, kendini ifade etmesi gerektiği bilinci vardır. Bu bilinç kendini doğru ve net ifade edemediğinde bir biçimde kendini hastalık olarak var etmeye çalışacaktır. İnançlarınız, düşünceleriniz ve duygularınız bu bilincin bir parçası. Cevapları bulmak için içeriye bakmayı öğrenmeliyiz.
Hafif Rahatsızlıklar
Meme kanseri, tüm kanserler gibi enerji durgunluğuyla başlar. Bu aşamada, bir hasta belirsiz, aralıklı rahatsızlıklardan muzdarip olabilir. Baş ağrısı, mide ağrıları, kabızlık, meme hassasiyeti ve şişkinlik veya kramp gibi adet problemleri yaşayabilir.
Bu belirtiler aslında daha ciddi durumlara yol açabilecek enerji durgunluğu ve dengesizliklerinin erken uyarı işaretleridir.
Rahatsızlıktan Organ-İşlev Bozukluğuna
Enerji durgunluğu, organ işlev bozukluğu olarak bilinen bir duruma ilerleyebilir. Spesifik olarak, doğrudan meme kanseri ile ilgili olan Böbrek, Karaciğer ve Mide, çok çeşitli ve ilgisiz görünen semptomlar sergiler. Ancak daha derin bir bakış her semptomun bir organla ilgili olduğunu ortaya çıkarır. Migren baş ağrıları, yetişkin sivilceleri, ruh hali değişimleri, adet krampları, reflü ve iştahsızlık Böbrek, Karaciğer ve Mide fonksiyon bozukluğu ile ilişkili belirtilerden bazılarıdır.
Bir hasta organ fonksiyon bozukluğu yaşadığında, semptomları görmezden gelmek zorlaşır. Vücudunda bir sorun olduğunu hissedebilir, ancak geleneksel tıbbi testler hâlâ hiçbir şey göstermeyebilir. Hastalık enerjik seviyenin ötesine ilerledikçe, genellikle tıbbi testlerle saptanabilen fiziksel bir durum olarak ortaya çıkar.
Duygusal Dengesizlik Noktasına Ulaşma
Bu durum duygusal dengesizlik haline gelebilir. Meme tümörleri ve kitleleri, hatta meme kanserinin oluşumunu tetikleyebilir. Duygusal dengesizlik çoğu zaman boşanma veya sevilen birinin ölümü gibi travmatik bir olaydan
kaynaklanabilir. Zamanla oluşturulan kronik, derin, oturan duygulardan da kaynaklanabilir. Bu olduğunda, enerjisel olarak öfke, üzüntü ve stres kuantum sıçramasına neden olabilir ve bir kitleye veya kiste, tümöre veya kansere dönüşebilir.
Sağlık sorunu ne kadar ciddi olursa olsun, vücudun her zaman kendini iyileştirme ya da en azından bir hastalığın ilerleyişini kontrol etme potansiyeline sahip olduğunu hatırlamak önemlidir. Vücuttaki her hücre sağlık için programlanmıştır. En yüksek
görevi, bu gerçekliği mutluluk ile yerine getirmektir.
Hastalık sırasında veya öncesinde tüm kadınların ceplerinde durması gereken, bir Qigong Çalışmasıdır.
Yukarıda yazılanlar dışında birçok etken bu rahatsızlıkları oluşturma gücüne sahiptir.
Qigong Uygulaması
Qigong, dengeyi oluşturmak için vücutla nasıl iletişim kurulacağını birebir yaşatan güçlü bir antik enerji uygulamasıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği, metabolik hızları değiştirdiği, endokrin sistem fonksiyonunu düzenlediği, nabız kalp ritm işlev bozukluğunu dengelediği ve daha bir çok olumlu sağlık etkileri olduğu gözlemlenmiştir. Bu çalışma boyunca, uygulanan Qigong hareketleri, göğüs bölgesinden geçen tüm meridyenleri aktive eder ve durağanlığı sona erdirir.
Yeterince uzun süre pratik yaparsanız, iyileşmenin ve koşulların tekrarlanmasını önlemeye yardımcı olabilirsiniz. Bu basit Qigong hareketinin fiziksel rahatsızlığınızı nasıl serbest bırakabileceğini görün.
İstanbul  İletişim ve katılım için selinsakmar@gmail.com ve 05325770567 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Ankara İletisim@sifa-sanatlari.com ve 05074609692 numaralardan ulaşabilirsiniz.


Skip to content