Şifa Sanatları | Grip Beden ve Qi
16679
single,single-post,postid-16679,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.2,vc_responsive
 

Grip Beden ve Qi

800x420-zencefilin-faydalari-nelerdir-ve-zencefil-nasil-kullanilir-1521721582813-01

18 Şub Grip Beden ve Qi

Hava değişim dönemini atlatmış olsa dahi küresel ısımma ve mevsim değişiklileri nedeniyle bedenimiz duruma tam uyum sağlayamamış olabilir. Ve grip v.b hastalıklar çevrenizde tehlike sinyalleri veriyor olabilir.

Bu nedenle dengeli beslenmek ve duruma uyum sağlamak çok büyük önem taşıyor. Bazı yiyeceklerin tıbbi açıdan destekleyici özelliklere sahip olduğu bilinir. Bu yiyecekler, belirli bir organ fonksiyonunu doğal olarak destekleyen şifa verici bir özü taşır. Bu yiyeceklerin özelliklerini anlamak şifa yolunda çok faydalı olabilir.

Örneğin zencefil mide rahatsızlığı ve gıda alerjileri ile başa çıkmak için kullanılan bir numaralı besindir. Tabiatı gereği sıcak olan bu besin, gribal enfeksiyonlarda mikropla savaşmaya,artrit ağrılarını azaltmaya, iltihaplanmayı azaltmaya ve Qi’nin tekrar devinimine yardımcı olabilir.
Her bünye zencefili yeme ve içmeye uygun olmayabilir. Bu nedenle başkasına iyi geldiğini duyduğunuz besinleri hemen kullanmamanızda fayda var.
Eğer zencefilin tadı sizin için çok güçlüyse, içmek veya yemek yerine klasik kullanımlardan birini deneyebilirsiniz.
Mesela,pamuklu bir kumaşı içine kurutulmuş zencefil, karabiber, tarçın, deniz tuzu ve karanfil (isteğe bağlı) ile doldurarak bir ısı paketi haline getirip hazırlayabilirsiniz. Sıkıca bağladığınız paketi mikrodalgada ısıtabilir, acı veya rahatsızlık duyduğunuz yerlere koyarak kullabilirsiniz.

Isı paketinin hassas ciltler için, özellikle de çocuklarda kullanırken çok sıcak olmadığından emin olmanızı tavsiye ederiz. Acısız olsa bile, bu ısı paketi gece öksürüklere ve rahat uyumaya yardımcı olacaktır. Vücudunuzu dışarıdan ve içeriden ısıtmak için ısıtılmış paketi daha çok karın bölgenizde kullanabilirsiniz.

Önce bedeninizi dirençli ve sağlıklı bir hale getirin. Sonrasında qi ve enerji daha dingin bir yaşamı beraberinde getirecektir.
Şifa Sanatları (A&B Dural)

İletisim@sifa-sanatlari.com