Şifa Sanatları | Hayat Geçmişe Değil Şimdiki Zamana Dayanır.
16660
post-template-default,single,single-post,postid-16660,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.2,vc_responsive
 

Hayat Geçmişe Değil Şimdiki Zamana Dayanır.

17 Oca Hayat Geçmişe Değil Şimdiki Zamana Dayanır.

Zaman herşeyin ilacı mıdır? Zaman neyi ne kadar çözebilir?

Son zamanlarda herkesin birbirine ‘zamanla geçer’, ‘unutursun’, ‘zaman herşeyin ilacı’ dediğini duyuyoruz. Ve bir çok danışanımızda öyle bir durumda geliyor ki gerçekten zihni yaşadığını unutmuş, ancak bedeni artık alarm veriyor.
Zaman iyidir. İyi gelir. Ancak üstünü örttüğünüz ne varsa zaman tekrar ettirir.Zamanla sadece deneyimler birikir, acılar, anılar birikir ve istenmeyenler unutulur. Ancak çözümü üstünü örtmekte bulursanız zaman her haliyle size bunu tekrar ettirebilir. Zaman ancak kendinizi deneyimleyip, kendinizle yüzleştiğinizde mükemmel bir araçtır.

Bir deneyimle yaşadığınızı düşünelim, travmatik moral bozucu, acı verici bir deneyim olsun. Olayın anısını rasyonel zihinlerinizde bir yerde unuttunuz zannetseniz de aslında saklıyorsunuz.

Yaşamlarımıza devam ettikçe, çoğumuz bu hatıralara sarılıyoruz. Onları aldığımız kararları ve yürüdüğümüz yolları yönlendirmek için kullanıyoruz. Çoğu zaman, bir çok korkutucu ya da endişe verici olayı körüklüyor ve tekrar tekrar yaşıyoruz. Bir çok kişi, bu evrimsel özelliğin insanların zor durumlarda hayatta kalmalarına yardımcı olduğunu söyleyebilir. Geçmiş olayları anlama ve “size rehberlik etmek için tarihi” kullanma önemlidir. Ancak geçmişe takılı kalmak sizi iyi bir yaşam sürdürmekten alıkoyabilir.

Akıl ve mantık daha doğru kavram zihin, çoğu zaman geçmişe dayanır. Fakat duygusal deneyimlerden sonra yaşam deneyimlerinde yaşarken, geleceklerimizi sınırlar.

“Hayat geçmişe değil şimdiki zamana dayanır.” Henüz deneyimleyeceğiniz her şey önünüzdeki yollara serilmiş birçok seçenek içerir. Ancak geçmiş deneyimler gelecek olan hediyeleri ve sözleri alabilmenizi engelliyor olabilir.
Geçmişte sizi tutanları bırakabilmelisiniz. Yaşadığın tüm acı deneyimlerin gitmesine izin verebilir misiniz? Bunun için büyük bir kararlılık ve çalışma gerekli. Zor ve meşakatli bir yol olabilir. Ve belki de bir balonu boşluğa salar gibi kolaylıkla salabilirsiniz bu düşünceleri. En önemli olan şimdidir. Şimdi diyene kadar an geçer, ancak içinde bulunulan zaman ve yakın gelecek herşeyin başlangıcıdır. Hayal ettiğiniz gelecek için gerçek gücünüz şimdiki zamanda açığa çıkarabilirsiniz.

Yersel ve göksel olaylar her canlıyı değişik yönde etkiler. Tutulmalar, seller, depremler ve daha birçoğu, bazı anıları canlandırmak, hatırlatmak üzerine büyük çaba gösterir sanki.
Yersel, göksel olayların bize karşı bir garezi olabilir mi? O kadar değerli ve o kadar önemli miyiz? Olan her şeyi bir kenara koyarak ilerlediğimizde dünyaya neden geldiğimizi hatırlatmanız/mız için bu gibi olayları sorgulatıcı olarak görün.

Ne yapmak için buradasınız. Geçmiş bugün yoksa hala zihin neden orada takılı kaldı? Gelecek henüz yoksa zihin neden onun için endişeli?

Ve adım adım, adım adım Tao’yu takip edin. Doğa ile bir olmanın gerçeği bulun. Sadece görünür değil, her zaman güçlü görünmez olanla hareket edin. Gereksiz düşünce katmanlarınızı farkedin, böylece içinizdeki yaşamı, gerçeği ve iyiliği karşılayabilirsiniz. Bu seviyeye ulaşırsanız, yaşamınıza huzursuzluk, mutsuzluk ve hastalık giremez hale gelecektir. Hayat daha verimli bir şekle bürünecektir.

Sevgilerimizle,

iletisim@sifa-sanatlari.com