Şifa Sanatları | İyi Ki!
16577
post-template-default,single,single-post,postid-16577,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.2,vc_responsive
 

İyi Ki!

08 May İyi Ki!

İyi ve kötü bir tanım ve aciz zihnin kendini var edebilme çabası dediklerinde anlam veremezdim çoğu zaman. Ama yaşadıklarım canımı acıtıyor ve üzülüyorum diye düşünüyordum ve anlam veremiyordum. Kalbim doğru söylüyorlar şu an anlayamıyorum dese dahi; acıyan yanım hep saçmalık bunlar demekten alıkoyamıyordu kendini.
Ancak son zamanlarda öyle şeyler oluyor ki; o en kötü gibi gelen ve o gün üzen şeye/şeylere bugün iyi ki dediğim / dediğiniz anlar çoğalmaya başlıyor. Ve öğretileri,sözleri sadece tekrarlamak yerine artık daha çok anlamak ve idrak etmekle yol almaya başlıyorum yeniden.
İyi ki yaşamın iki yüzü de var, büyümek anlamak idrak etmek ve ne olmamamız gerektiğine dair büyük izler taşıyan o davranışlar var yaşamımızda.
Yani kısaca bizler, sizler ve onlar varız. Bütün olmak için önce ayrışmak gerekiyorsa ayrışsın insanlar. Yolunu böyle bulacaksa kalpler, kendini böyle deneyimleyip var edecekse zihinler ve ayrıştıktan sonra bütünlüğü idrak edebileceklerse güzel yürekler..
Kısaca iyi ki yaşam var yaşama dair idrak var.
Yaşam büyük bir mimarinin küçük parçası milimetrik hesaplanmış muhteşem bir yapı. Kendinize inanmıyorsanız milimetrik hesaplanmış ancak anlayamadığımız bu yapıya güvenin.
Hiç bir şey sizin kötü olmanız için değil, her şey sizin hayrınıza,sizin için en iyisi olacak şekilde inşa edilmiş.
Ve inanın o kadar ince dokunuşlar içeriyor ki, siz kendiniz için en iyisi bu diye düşünürken sizi acıtarak da olsa sizi sizden koruyacak kadar güçlü.
Zihninizin sınırlarını aşın ve buna inanın.
Her şey sizin ve bütünün en büyük hayrına.
O kadar önemli değilsin, ayrıca bir o kadar önemli ve muhteşemsin. Yaşama inan.
 
Burcu Erim Dural