Şifa Sanatları | 2018 Mart (Tavşan) ayı için Çin Burç Yorumları
16505
post-template-default,single,single-post,postid-16505,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.2,vc_responsive
 

2018 Mart (Tavşan) ayı için Çin Burç Yorumları

08 Mar 2018 Mart (Tavşan) ayı için Çin Burç Yorumları

2018 Mart (Tavşan) ayı için Çin Burç Yorumları

Mart ay  itibariyle,  % 100 Yin Ağaç ( Ahşap) elementi enerjisini taşır. Bu nedenle Çin burçlarından Tavşan’a karşılık gelir. Tavşan, elementi Yin Ağaç olduğu için, Köpek yılının Yang Toprak enerjisiyle çok uyum gösteremeyebilir.

Bu uyumsuzluk; ekonomi ve diplomasinin gergin olduğu, Üst yönetimler tarafından koruyucu önlemlerin arttırılabileceği enerjiyle kendini göstermeye başlayabilir. Bu ay  pekçok ideolojik çatışma görmemiz söz konusu. Bazı ülkelerde şiddet eylemleri ve protestoları da  görülebilir. Az önce belirttiğim gibi Toprak ve Ağaç element enerjileri birtakım konularda çok fazla anlaşamayabilirler.

Eğer bir mülk satmak istiyor ve satamıyorsanız bu ayın geçmesini bekleyebilirsiniz. Satmak uygun olmasa da bir tane satın almak ya da (Bazi’ haritanıza bağlı olarak) taşınmak için iyi bir ay olabilir.

Sağlık alanına bakacak olursak çoğu kişide sindirim sistemi problemleri olabilir. Özellikle mide problemleri baş gösterebilir ve duygusal çalkantılar yaşanabilir. İyi yönden değerlendirecek olursak detoks için de uygu ( özellikle karaciğer için bu aydan yararlanabilir) bir ay olabilir. Bu nedenle size tavsiyem sindirim problemlerini önlemek için yeterince hareket etmeniz ve daha hafif yiyecekleri (özellikle haşlanmış yiyecekler) tercih etmeniz olabilir.

Bu ay ki burçlarımıza geçecek olursak;

Çin burcunun 12 işaretiyle doğum yılınızla başlayalım. Ancak internetten sadece yıla göre bulunan burç tanımları %100 doğru olamıyor ve direk size hitap edemiyor olabilir. Bunun için işin uzmanından destek almanızı öneririm. Çünkü unutmayın ki, yıl sadece BaZi grafiğinizin 1/4’üdür:  Bir BaZi grafiği yıl, ay, gün ve saat sütunlarından oluşur.

Fare : Bu ay ilişkilerinde problemler yaşayabilir. Üzülüp sıkıntıya düşmemeniz için kelimelerinize ve hareketinize dikkat etmelisiniz. Bu ay genel olarak, ılımlı ve yardımsever davrandığınız kişilerden karşılık göremeyebilirsiniz. Bununla birlikte, çalışmalarınızda çok üretken ve yaratıcı olmayabilirsiniz. Yeni projeler başlatmak için çok iyi bir ay.

Öküz : Bu ay Ağaç elementi ağır bastığı için bu burçlar biraz bitkin hissedebilirler. Hiçbir şekilde size yararlı olmayan ve sizi tüketen şeyleri (ve insanları) bırakmaya çalışmalısınız. İşyerinde istikrarlı bir şekilde çalışırsanız istediğiniz sonuca net olarak ulaşırsınız. Genellikle sinirli ve baskı altında hissediyor olabilirsiniz. Rahatlamak ve dinlenmek için kendinize yeterli zaman ayırmalısınız.

Kaplan : Bu enerjisiyle zihniniz biraz daha rahat olabilir, en azından günlük sorununuza çözümleri rahatça bulabilirsiniz. Aile reisi veya öğretmenseniz, gençlerin sizi daha çok dinlemeye ve söylediklerinizi takip etmeye istekli olduğunu göreceksiniz. Genel olarak normalden daha fazla etkiye sahip olduğunuz bir zaman aralığı bu ay. İş görüşmeleri için mükemmel olabilir. Eğer gerekliyse diyet, detoks v.b kararlar içinde uygun bir ay.

Tavşan : Tavşan için dışarı çıkmak, sosyalleşmek, insanlarla tanışmak için iyi bir ay olabilir. Bununla birlikte, bir süre durup, yaşamda gideceğiniz yönü var olan seçenekleri düşünmeniz gereken de bir ay. Derin bir iç gözlem için çok uygun bir zaman olabilir. Yaşamınızdaki bazı sorunları kilim altına süpürmek yerine, onları çözmeye odaklanmanız yerinde olacaktır. Ancak bu ay yaşamınıza büyük etkisi olacak kararları almaktan kaçınmanızı önerebilirim.

Ejderha : Rahat alanınızdan biraz uzaklaşıp dışarı çıkmalı ve sosyalleşmeyi tercih etmelisiniz. Yeni arkadaşlar edineceksiniz ve bazı kapılar size kendiliğinden açılacak. Beklemediğiniz iş fırsatları vb size gelebilir. Bu yıl sizinle büyük bir çatışma içerisinde ancak  (ejderha ile köpek hiç anlaşamazlar) bu ay  sizi kendi akışınıza sokacak iyi bir enerjiye sahip.

Yılan :  Bu ay size maddi açıdan destek sağlayabilir, para kazanmanın yeni yollarını bulabilirsiniz. İş olanakları ortaya çıkabilir. Çalışma koşullarınızdan memnun değilseniz, bunlar hakkında konuşmak için iyi bir zaman. İnsanlar sizi doğal olarak bu ay daha çekici bulabilir. Çok yüksek bir enerjiye sahip olabilirsiniz, bu enerjiyi iyi işe, bir spor dalına kanalize etmeniz uygun olacaktır.

At : Bu ay iniş -çıkış itme-çekme dinamikleri içerisinde ilerleyebilir. Bir taraftan bu dönem yaratıcılığınızı ortaya çıkarabilir. Yeni fikirler üretmek ve özellikle bir ekiple çalışmak için çok uygun bir dönemdir. Bazı fikirler hızlı bir şekilde maddi getiriler sunabilir. Diğer yandan, bu ayın enerjisi nedeniyle zihin ve bedenle iniş çıkışlar yaşayabilirsiniz. Qigong vb. hareketli enerji çalışmaları yapmak ve hayatınızda yeterli hareket alanı oluşturmak sizi dengeleyecektir.

Keçi  : Şu anda Çin Astrolojisinin en şanslı burcu olduğunuz söyleyebiliriz. Akışta ve her şey sana geliyor. Varsa, idari veya hukuki alanlardaki sorunlara çözüm getirmek için en doğru zaman dilimi bu ay.  Çalışmalarınızın iyi gideceği bir ay. Serbest çalışanlar daha fazla para kazanabilir veya yeni projeler alabilir. Keçi’nin bekar kişileri şu an sosyalleşsinler; iyi şeyler olabilir.

Maymun : Yaşamsal konuları hakkında çok fazla düşünüp, sürekli bir şeylere müdahale etmeye çalışıyor olabilirsin. Tekerleği yeniden icat etmeye mi çalışıyor gibisin. Var olan bir şeyi tekrar yapmaya çalışmakla Qi’nizi boşa harcıyorsunuz. Sadece insanlarla konuşun. İyi bir iletişimin çözebileceğini göreceksiniz. İhtiyaç duymanız halinde yardım almaktan çekinmeyi. Gururunuz sorunların üstesinden gelemeyeceği hiçbir sorun yok. Doğal olmayı olmayı deneyin. Her şey su gibi akacaktır.

Horoz :  Yin Metal ve Yin Ağaç Tavşan ile çatışma halinde. Yapmak istediğiniz çok şeyiniz var ve ancak yeterli zaman ve imkan bulamayabilirsiniz. Eğer her şeyi kontrol etmeye çalışırsanız ve olmayanı oldurmaya çalışırsanız durum sizi rahatsız edebilir. Daha esnek olmak için ihtiyaç duyduğunuz zamanı ve işi planlayın. İnsanların düşüncelerini değiştiremeyeceğinizi ve diğerlerinin taleplerini karşılamaya istekli olduğunuzu gördüğünüzde sessiz kalın.

Köpek : Bu ayı çok iyi geçirmeyebilir. İnsanlar onları kontrol etmeye çalışacaktır. Kendilerini köşeye sıkışmış hissedebilirler. Sakin kalmalarında fayda var. Bu aylar iyi geçmese de onlar için çok daha iyi aylar geliyor. Köpek burcu kadınları erkeklerine göre daha şanslılar. Partnerleriyle ilişkilerinin düzelmesi veya yeni bir partner için bir iki ay beklemeliler.

Domuz  : Domuz burçları(Yin Su) Tavşanlar (Yin Toprak) ile iyi anlaşır.  Bu Köpek yılının başlangıcı sizi engellemekle birlikte, yeni fırsatlar kariyerinizde kendini gösterebilir. Yeni kariyer planlarını ciddi bir şekilde düşünmelisiniz. İlişkilerinizde bir önceki ay gergin olmuş olabilir. Bu ay ile birlikte partner veya eşinizle daha iyi iletişim kurabilirsiniz.

 

BaZi Haritanızda doğduğunuz günün enerjisini taşıyan elemente, bizler ‘’Gün efendisi’’ deriz. Kendi Haritanızdaki günün efendisini  biliyorsanız 10 günlük BaZi analizini Aşağıdan okuyabilirsiniz.

Bilmiyorsanız, kişiselleştirilmiş BaZi analizini ve raporunu alabilmeniz için iletisim@sifa-sanatlari.com ‘dan  bize ulaşabilirsiniz.

BaZi  ”Günün Efendisi” Mart 2018 için 10 günlük analiz;

Yang Ağaç (Jia)  aile hayatının iyi olduğu bir aydır. Evinizde uyum var, ancak iş yerinde rekabet ortamı olabilir. Kendi işini yapanlar için zor bir dönem. Çünkü yaratıcılığınız azami durumda olabilir.

Yin Ağaç (Yi)  aile veya iş problemlerini çözmek için mükemmel bir ay. İletişim sizin çok önemli bir detay. Enerjinizi şarj etmenize yardımcı olacak arkadaşlarınızla iletişim kurmak ve onları görmek için mükemmel bir zaman.

Yang Ateş (Bing)   Hem evde hem de iş yerinizde herşey gayet rayında gidiyor. Ayrıca zihninizde ve bedeninizde daha güçlü hissetmeniz olağan.Rekabet için seçilmeniz çok normal çünkü başarılı bir dönem sizi çekici ve cazip kılıyor.

Yin Ateş (Ding) Yeni fikirler bulmanızda ve hayatınızı yeni almanız için size yardımcı olur. Arkadaşlarınız, aileniz ve iş arkadaşınız size büyük destek olabilir. İstediğinizi yapmak için uygun bir dönem ve bir yere gitmek için hayatınızı değiştirmek için  adım atabilirsiniz.

 Yang Toprak (Wu)  Olaylar üzerinde herhangi bir kontrole sahip değilsiniz. Ayın size verdiği şanstan fazlası gerekiyor. Enerjinizi kurtarmak ve toplamak için dikkatli olmalısınız. Yalnız kadınlar, sizin için uygun biriyle tanışabilirsiniz.

Yin Toprak (Zi)  İnsanları taşıyor olabilirsiniz ve kendiniz için çok az zamanınız var. Kendinizi başkalarına adaya bileceğiniz bir dönem örneğin anneni bu enerjiyi iyi kullanacak.

Yang Metal (Geng) Herkes sizi büyüleyici, hatta büyüleyici buluyor. Dışarı çıkıp yeni insanlarla tanışmalısınız eğer bekarsanız, bu yıl bir dönüm noktası olabilir.

Yin Metal (Xin)   Şu anda her şeyi kontrol edemezsiniz, bu yüzden önceliklerinizi seçin. Işiniz mi öncelikli yoksa geliriniz mi? Vücudunuz ve zihniniz mi? Biri şu anda diğerlerinden daha önemlidir. İş arıyorsanız bir iş ve gelir fırsatı ortaya çıkabilir…

Yang Suyu (Ren)  Bu güçlü Ağaç enerjisi, şu anda eserlerinde fark edilebilen yazar, sanatçılar ve gazetecileri canlandırıyor.  Aileniz ya da partnerinizle ciddi görüşmeler yapmak için iyi bir zaman olabilir ve bu sene ilerlemenize yardımcı olacaklar.

Yin Su (Gui) bu ay verimli ancak aynı zamanda ne zaman durmanız gerektiğini bilmelisiniz. İş bir şeydir, fakat bunun dışında bir hayatınız da var.

 

BaZi analizini ve astroloji raporunu alabilmeniz için iletisim@sifa-sanatlari.com ‘dan  bize ulaşabilirsiniz.

Sevgilerimle,

Burcu Erim Dural