2018 (Köpek) Yeni Yılı ”İyilik İçin Sebebiniz Olsun”

2018 (Köpek) Yeni Yılı ”İyilik İçin Sebebiniz Olsun”

Merhabalar;

Bu yıl burada yayınlanan her ”astroloji yazısı” sonucunda gelen ilk danışandan alınan ücreti ”ihtiyaç haritası” na  ve ”epilepsili ve ilacını alamayan ihtiyaç sahiplerine ilaç olarak gönderiyoruz. Güzelliklerin paylaştıkça arttığını biliyor, ancak yapılanları kişileri incitmemek adına paylaşmıyoruz.

Çin Yeni yılı gibi günler , her küçük şey , her özel gün,  hatta her gün  ” iyilik için bir  sebebin olsun”.

Çin takvimine göre  4 şubat 2018 itibariyle Köpek yılına girdik, ancak Çin Geleneksel Yeni Yıl kutlamaları 15-16 Şubat arasında gerçekleşiyor. (Astrolojik olarak ve doğum haritası analizi amacıyla Çin Yeni Yılı her zaman 4. veya 5. Şubat civarında başlıyor.)

Köpek Yılına girdiğimizde ne oluyor? Bunun Anlamı nedir?

Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi Köpek, güçlü yang Toprak ve Yin Ateşi ile zayıf  Yin Metal’in küçük bir  birleşimidir. Ateş  ve Toprağın bu kombinasyonu nedeniyle, genellikle Köpek kuru bir Dünya olarak adlandırırlar.  Yani bu yıl, bazı olaylar geniş yankı uyandıracak diyebiliriz.

Toprak elementi istikrar, güven ve sadakati temsil eder, ancak her  zaman dediğimiz gibi doğum tarihinizde görülen birleşimler, çatışmalar, kavgalar ,besleme, büyütme döngüleri , bunların doğum tablonuzdaki konumu ile hayatınızdaki alanlara etkileri değişiklik gösterecektir.

Bir örnek verecek olursak ;

Beden Elementi olarak Yang Ağaç veya Yin Ağaç iseniz , Toprak elementi sizin ‘’servet’’ alanını temsil edecektir .
Bir Yang Ateş  veya Yin Ateş iseniz , Toprak ‘’Yaratıcılık’’ alanınızı temsil edecektir gibi.

Burada önemli olan şemanızın gücü ve öğeler arasındaki genel dengedir. Erkek veya Kadın olmanız da ilişki dengenizi değiştirecektir. Beden Elementi Su olan bir kadının ilişki dengesi farklı, beden elementi su olan bir erkeğin ilişki dengesi farklı olacaktır. Aynı zamanda doğmuş olsalar bile.

Örneğin, tablonuzda çok sayıda Su elementi varsa, Toprak Köpek suya meydan okuyacağından ve çalışma moduna gireceğiniz için bu sizin için son derece yararlı olabilir.

Su elementiniz az ve aşırı Toprak elementine sahipseniz;   yöneten konumda olan toprak sizi çoğu alanda yavaşlatacak  ve grafiği negatif  moda sokacaktır.
Bu gibi çok çeşitli kombinasyonlar olup, sadece burca veya bir elemente ba

Ancak ;Çin Takvimi Yılının kutlandığı şu dönemde Çin Burçlarınıza göre bu haftalık yorumlarınız eklemek istedim.

Şimdiden ‘’Köpek Yılı’’ kutlu olsun. Negatifliklerinden olabildiğince uzak, denge ve dinginlik içinde bir yıl geçirebilmek dileğiyle.

fare
Fare (+Su)

Hedeflerin iyi belirlenmiş olması, belirlenen yöne doğru istikrarlı bir şekilde ilerlenebilecek bir hafta olmasına izin verir. Ancak aşırı düşünme ve aşırı çalışma sizi fazla yorabilir. Biraz çalışma ve biraz dinlenme iyi olabilir. Yeterince dinlendiğinizden emin olun. Sevdiklerinizle birlikte iyi vakit geçirmek size iyi gelecektir.

 

ök

Öküz (-Toprak )

Pazartesi günü biraz zorlu geçmiş olsa da salı günü güzel duygular yükselişe geçiyor. İş yaşamınızda duygularınıza fazla kapılmamalısınız. Bayan arkadaşlarınızdan destek alabilirsiniz. Hafta ortasına doğru kararlar vermeniz gerekebilir, akıllıca kararlar vermenize yardımcı olabilmeleri için yakın arkadaşlarınızdan yardım alabilirsiniz.

kaplan

Kaplan ( + Ağaç )

Hedeflerinizin peşinde koşmanız için zamanınız bol olacak. Sıkı çalışın ve herhangi bir endişe beslemeyin. Bilgi en büyük güçtür. Ayrıca, konuşma ve yazma konularında zaman ayırabilirsiniz. . Bütçenizi gözden geçirmek ve birikim için hesaplamaları iyi yapmanızda fayda var. Hafta sonu hobilerinizle ilgili çalışmalar yapabilirsiniz.

tavşan

Tavşan (- Ağaç )

Pazartesi günü küçük aksilikler, gecikmeler veya yanlış anlaşılmalar olabilir sakin kalmalısınız. Tamamlandığını düşündüğünüz bir şeyi yeniden yapmak zorunda kalabilirsiniz. Duygusal olarak kötü hissettiğiniz bir durum hakkında güvendiğiniz biriyle konuşun. Rahatlamak için bol bol egzersiz yapabilirsiniz. Günlük yürüyüşler, düzenli egzersiz, stres ile baş etmek için muazzam bir fark yaratabilir. Perşembe günü iş konularında sorunsuz bir şekilde ilerleyeceksiniz. Hafta sonu için güzel planlar yapabilirsiniz.

 

ejderh

Ejderha ( + Toprak )

Çok fazla aceleci ve telaşlı bir yaşam istiyorsunuz. Bu hafta bu hız biraz yavaşlayacak.Bu yavaşlama size devam eden projeleri tamamlamak için zaman sağlayacaktır. Özel ilişkilerde, işler biraz daha karmaşık olabilir. Beğenilme ve sevilme arzunuz biraz sorun yaratabilir. Huysuzluk yapmayın ve anlaşılmadığınızı düşünüyorsanız biraz sabırlı davranın.

 

YILAN

 

 

Yılan (-Ateş )

Bu hafta iş yerinde ve özel yaşamınızda mantıklı önerileriniz takdir toplayacak.  Projelerinizi bitirmek için çalışabileceğiniz zamanı yaratabilirsiniz. Bu hafta herhangi bir alanda çalışmak veya bir şeyler öğretmek için harika. Kişisel veya ailevi bütçenize çok dikkat etmediyseniz, biraz dikkat etmenizde fayda var.

 

AT

At (+ Ateş)

Bazen hiçbir şey yapmadan kalmak enerjiyi dengelemek için en iyi yoldur. Çarşamba günü kendini geliştirmek, kararlar almak için iyi bir gün. Cuma günü  özellikle kadın arkadaşlardan destek alabilirsiniz. Takıldığınız konularda uzmanların tavsiyelerine danışmaktan çekinmeyin. Bu hafta sonu evinizdeki tamamlanmamış işlerle ilgilenmek için iyi bir zaman.

 

KEÇİ

Keçi (- Toprak )
Sıkı çalışma, düzenli saatler en sevdiğiniz şeyler olmayabilir, ama bu hafta iyi hissetmenin tek yolu bu sistemde ilerlemek sizin için.  Üstlerinizle işbirliği yapmak ve ailenizin isteklerine saygı duymak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Bir karar vermekte zorlandığınızda işleriniz belirginleşene kadar harekete geçmeyin. Çevrenizle iletişim kurmak size faydası olacak kaynaklara ulaşmanıza yardımcı olabilir.

 

MAYMUN

Maymun ( + Metal )
Pazartesi günü gelen huzurlu bir enerji, stresli durumları daha sakin ve güvende geçebilmenizi kolaylaştırıyor. Salı günü gerçek duygularınızı duygusal yönden yoğun bir şekilde yaşamanıza sebep olacak. Hafta içi başladığınız her projenin  çok olumlu ilerlemesi için enerjiniz destekleniyor. Bir fikir veya metaryali satma yeteneğiniz güçlü. Ailevi planlar veya finansal düzenlemeleri Cuma günü dikkatle gözden geçirin. Bu hafta sonu duygularınızı iyi bir arkadaşınızla paylaşabilirsiniz.(İçinize atmayın)

 

HOROZ

Horoz ( – Metal )

Pazartesi küçük ayrıntıları düzenlemek için iyi bir gün. Salı günü iç güdüleriniz, güçlü hisleriniz zarar verici olabilir ,biraz sakin olmanızda fayda var. Eski arkadaşlarınızla geçirdiğiniz zamanlar sizi dengede tutuyor.Bunu arada bir yapmalısınız. Cuma, mali açıdan destek görebilirsiniz. Araştırmalarınızı yapın ve uzmanların tavsiyelerinden isteyin. Cumartesi günü çok istekte bulunabilir ve etkinizi fark etmeden başkalarına hakim olabilirsiniz. Bu Pazar, yakın arkadaşlarıyla rahatça eğlenmek için şanslı.

 

KÖPEK

Köpek (+ Toprak )

Pazartesi kendinizle baş başa kalıp,kendinizi  anlayabileceğiniz bir gün olacak. Kıskançlık ve bir anlık düşünceyle  yoğun duygusal tepkiler vermemeye özen gösterin. Bazen her şeyin kendiliğinden oluşmasın izin vermek en iyisidir. Finansal fırsatlar, seyahat ve eğitim planları için cuma günü çok verimli olabilir.  Cumartesi günü isteklerinize ve bu istekler doğrultusunda atacağınız adımlara dikkat edin. Bu durum biraz sorun yaratabilir. Pazar günü arkadaşlarla yemek yemek ve eğlenmek için güzel bir gün olabilir.

 

DOMUZ

 

Domuz (- su )

Bu haftaya kendinden emin ve kendine güvenli bir şekilde başlangıç yapabilirsin. Kendiniz için yeni şeyler yapmak,  yeni şeyler denemek için doğru bir hafta. Ailenizle aranızda güçlü bir bağ var. Ancak kendinize kişisel bir bütçe oluşturmadıysanız, bunu yapmanın tam zamanı. Para akışı için uygun bir hafta ancak nasıl yönettiğiniz çok önemli.

 

Detaylı bir analiz almak ve/veya  günlük,aylık yorumlarınızın dinlemek; ilişki,iş,kariyer, maddi durum ve şans dönemleri gibi bilgilerinize ulaşmak isterseniz

iletisim@sifa-sanatlari.com dan bize ulaşabilirsiniz.

 

Sağlıklı,mutlu, huzurlu, keyifli, dingin ve sakin bir yıl olsun.

Her anınız bilgelik, idrak ve sevgi dolu; her küçük şey , her özel gün  hatta her gün ” iyilik için bir  sebebiniz olsun”.

 

Burcu ERİM DURAL

Sifa Sanatları

 Skip to content