2018 ÇİN KÖPEK YILI

25 Ara 2018 ÇİN KÖPEK YILI

2018 ÇİN KÖPEK YILI

Horoz yılını arkamızda bırakırken, Yeni gelen 2018 Köpek yılına ‘’Hoşgeldin’’ demenin zamanı geldi.

Öncelikle bizlere tuhaf gelen 2018 yılını temsil eden‘’Köpek’’ sembolünün anlamına şöyle bir bakalım ve bizlere neler bizlerden neler götürebileceğine bir göz atalım.

2018 Köpek yılını aslında Kahverengi Köpek ile temsil edilir. Kahverengi ve sarı tonlarının olmasının ayrı sebepleri var. Kahverengi Köpek sadık ,çalışkan ve kararlı bir kişiliği temsil eder. Hedefi, dünyadaki adalete odaklanmak ve oyun ,iş ,ilişki durum konu ne olursa olsun konuyu adaletle sürdürmektir. Bu köpek burçları  ( kişilikler ) adil olmanın yanında temkinli ve zaman zaman endişeli ve bazen de saldırgan olabilirler. Strese dayanıklı olup bu ortamda kalıp ellerinden gelen her şeyi yapmayı tercih ederler.

Çin Köpek Yılı 16 Şubat 2018’de başlar. Toprak köpeği yılı , 2018, insanlık tarihinde bir dönüm noktası olabilir. Çünkü örnek olarak, Donald Trump köpeğin yıllarında doğmuştur. Toprak Köpek genellikle insanın en iyi arkadaşı olabilirken adaleti, sadakati ve korumacılığı temsil ederken, karanlık tarafı da vardır tabi. Bu döngü sırasında doğanların karanlık yüzleri öfkeye hızlı kapılabilirler. Başkalarını eleştiren, inatçı ve tavsiye almayan, eleştirilere aşırı duyarlı ve aşırı duygusal yaklaşıp yanlış kararlar alabilen kişilikler olabilirler.

Elbette karanlık olduğu gibi diğer çok iyi tarafları da var köpek burçları insanlarının. Ailelerine, arkadaşlarına ve onlara destek olanlara derin sadıktırlar. ‘Köpekler’ açıktır (dürüst oldukları için düsündüklerini söylerler), dostça davranırlar ve başkalarının refahından derinden sorumlu hissedebilirler.

Bu yılı ve size olan etkilerini gözlemleyebilmek için köpekleri aklınıza getirebilirsiniz. Yabancılar tarafından kötü muamele gördükleri zaman ısırabilirler. Ne kadar samimi ve sadık oldukları göz önüne alınmaksızın, en yakın arkadaşınız dahi olsa, kendilerini rahatsız eden bir durumda saldırabilirler. Bu saldırılar, sahibinin emirlerinin sonucu olabilir ya da sadece kendini korumaya yönelik veya öfke meselesi olabilir.

Örneğin ; Donald Trump, Ateş köpeği yıllarında dünyaya gelmiş bir lider. Bu onun lider bir yapıya sahip olduğunu gösteriyor ancak aynı zamanda saldırgan biri de yapabiliyor. Her Köpek burcu saldırgan olmayabiliyor tabi ki. Ancak bu Ateş elementi kontrolünde olan bir dönemde doğduğu için, onun duygularını kontrol etmesinde ve diğer herkesi kontrol etme arzusuna yenilmesinde büyük etkiye sahip oluyor. Elementlerin burçların üzerinde ve insanların hayatlarının üzerindeki etkisini buradan net görebiliyoruz.

Bu yıl Köpek burcunun enerjisi fazlasıyla hissedilecek. Bir yandan samimiyet, sadakat ve hizmet özellikleri artarken, durum daha fazla tahammül edilemez olduğunda saldırma (ısırmak), tartışma, dövüşme, çatışma ve  isyanın özelliklerinin de artmasına sebep olacak.

Ve güçlü konumlarda oturanlar, konumundaki görevini yerine getirmek ve istediğini almak için elindeki her vasıtayı kullanmaktan kaçınmayacaklar. Ve bu durum kesinlikle, çatışma ve bir tür kaos ile sonuçlanacak diyebiliriz.

Mevcut siyasi, iş ve gündelik yaşam ortamı, öfkenin yoğun bir şekilde dökülmesine neden olabilir. Ve bu nükleer savaş ve diğer kötü olaylarla sonuçlanacak gibi gözükmekte.

Bir diğer sonuç ise ; diğer geçmiş verilere dayanarak bakıldığında Köpek yıllarının birçok devrimin başlangıcına sebep olduğu görülüyor.

 

PARA, İŞ, KARİYER

Bu yıl geçen yıl başlayan veya gerçekleştirilen projelerin başarılı sonuçlarının memnuniyet ve sevinç, yaratılmış kaynakların adil bir şekilde paylaşımını sağlayacak.

Toprak elementi Çin Burçlarında baskın olan kişiler için, 2018 yılının tamamında belirli bir istikrar, kişisel ve mesleki hayatlarını daha emin ve verimli bir şekilde organize etmelerine izin verecek..

Köpek yılında toprak elementinin birincil öge olduğu ancak bunun yanında ateş ve metal elementlerinin de destekleneceğini hatırlatmak isterim. Ateş,Toprak ve Metal’in birbirleri ile olan döngüsü, anlaşmaların dürüstlük ve adalet ile iş yapanlara bol kazanç sağlayacağı bir döngüdür. Özellikle geri dönüşüm ve yenilebilir enerji alanlarında artan yatırımlarla tüketicilerin refah ve sağlığını temin eden şirketler artan kazançlarla ödüllendirilecekler.

Wu Xing ( beş element döngüsü ) kurallarına göre Toprak ve Metal birbirlerini yaratım ve besleme döngüsü içindedir. Geçen yılın kapris ve ayak direme özelliği üzerine Köpek Yılları atık ve gereksiz giderler için elverişli değildir. 2018’de, işteki başarı öncelikle insanlar arasındaki iletişim kalitesine ve özverili, cömert olmaya bağlı olacak.

Çin takviminde her 60 yılda bir kez tekrarlanan Kahverengi Köpek Yılı, insan ve kadın hayatında güçlü bir etkiye sahip. Yaşlılarımız için karakter, eğitim, ahlak, sosyal yaşam, sağlık ve sevecenlik gücü, bu dönemde gözden geçirilmesi ve geliştirilmesi gereken temel sorular. Ayrıca yeni yazarların ve filozofların ortaya çıkışı, unutulmuş metinlerin büyük klasik yazarların ve şairlerin yeniden yayılmas ve bu ortak bilinçle beslenmesi bu yılın özelliklerinden sadece bir tanesi olacak.

Özellikle yeni güneş enerjisi alanında üretim ve kullanım biçimlerini tamamen yeniden şekillendiren yeni iddialı endüstriyel projelerin doğuşuna tanık olmayı bekleyebiliriz. Kirliliğin azaltılmasına ve yaşam kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunduklarını gösteren tüm girişimler, çoğu devlet, dünya genelindeki başlıca endüstriyel ve finansal kuruluşlar tarafından teşvik edilecek ve kullanıma geçilmeye başlanacak gibi gözüküyor bu yıl.

Bu yıl bireysel çalışma ve bencillikle yapılan tüm eylemler, işler ve projeler sekteye uğrayacak. Empati ve sosyal adaletin hükmedeceği zamanlara adım atılacak. Geçmişteki köpek yıllarında bencilce başlanmış ve yürütülen tüm işlerin yolu tıkanıp evrensel değerleri maskeleyen tüm davranışlar reddedilmişti. Bu yılda böyle güzellikler görmemiz olası.

 

2018’DE ÇİN BURÇLARI YAŞAMDA 10 ÜZERİNDEN KAÇ ALACAK?

 🐭 Fare ⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Akışına Bırak
🐮 Öküz ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Doğru Seçimler Yapacaksın
🐯 Kaplan ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Aşk Daha İyi Olamazdı
🐰 Tavşan (Tavşan, Kedi) ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Sonunda İstediklerine Kavuşacaksın
🐲 Ejderha ⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Biraz Yavaş İlerlemelisin
🐍 Yılan ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Bazı Şeylerin Bitme ve Temizlenme Zamanı
🐴 At ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Özverili Olduğunda Kazanıyorsun
🐐 Keçi  ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Yeniden Değerlendir
🐵 Maymun ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Muhteşem Açık Algı
🐔 Horoz  ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Organizasyon Yap ve Yaşamını Sen Organize Et
🐶 Köpek ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Yeni Başlangışlar
🐷 Domuz ⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Herşey Daha Net, Farkında Ol.

 

Bir hafta sonraki yazımda 2018 yılının burçlara etkilerini okuyabilirsiniz.

Keyifli,Sağlıklı Huzurlu Nice Mutlu yıllara..

Burcu ERİM DURAL

 

Detaylı bilgi ve analiz için iletisim@sifa-sanatları.com dan bize ulaşabilirsiniz.Skip to content