Aralık 2017 Çin Astrolojisi Fare Ayı

13 Ara Aralık 2017 Çin Astrolojisi Fare Ayı

7 Aralık itibariyle Çin Astrolojisine göre Yang Su Elementinin Fare Burcuna dahil olduk.  Fare ayı enerjisine dahil olduğumuz için Su elementi daha bir güçlü olacak. Eğer BaZi tablonuzun içerisinde su elementi var ise ( tabi bu elementin tablonuzda hangi alana dahil olduğu önemli ( aile,kariyer, para, aşk vb. ) o alanda güçlü olacak ve enerjiyi yüksek derecede hissedeceksiniz.

Su elementi enerji sisteminde gizlenmiş,ortaya çıkmamış, saklanan, görünmeyen her şeyin ortalığa alenen çıkması dönemidir aslında. En derinde saklanan duygular ortaya çıkar bu dönemlerde. İlla ki bu ortaya saçılma durumu herkesin ortasında olmayabilir. Kendinizden bile sakladığınız hislerinizle kendi kendinize kaldığınızda aklınızdan geçenlere şaşırabileceğiniz bir dönem. Anlayacağınız biraz dalgalı, biraz fırtınalı duygu durumlarınız olabilir. Sakin olmayı ve gözlemlemyi deneyebilirsiniz.

Ve korku.  Su Elementinin en önde hissedilecek duygusudur. Hele ana elementiniz su elementi hakimiyetindeyse biraz endişe, korku yaşamanız olağan. Bu korku, hayatım ne yöne gidiyor, ben ne yapıyorum, ne yağacağım, ne yöne gitmeliyim korkularıdır. Ne de olsa hayat yolculuğunuzun ne yöne doğru gittiği hakkında her ne kadar fikriniz (miz) olduğunu bildiğimizi  zannetsek de buna hiçbir zaman emin olamayacağız öyle değil mi?

Bu dönem, kendinizi sorgulayacağınız derinlere ineceğiniz duygusal bir dönem yaşayabilirsiniz. Kim olduğumuzun ve kim olduğunuzun potansiyelini bu dönem açığa çıkarmak isteyebiliriz. Su Elementinde depolanan birikmiş deneyimleriniz, hayata bakışınızı  ve bu deneyimleri yaşamınıza geçirmenize destek olacak bu dönem. Bir nevi, geçmişten atalarınızdan, nesiller boyunca getirdiğimiz hayatta kalma deneyimleri ve zafer hikayelerini içerir su elementi. Atalarımızn dediği, ”su akar yolunu bulur” sözü tam bu döneme ait bir söz. Her ne kadar karışırsa karışsın yaşamınız düzene gireceğiniz bir süreçte olacaksınız.

Su enerjisi deneyimler, birikimler ve atalardan gelen enerjisel miraslar.  Su enerjisi ile yaşamdaki derinlikler, değişim başlatmak, bilgeliği geliştirmek, bilgi ve anlayışı geliştirmek için ihtiyaç duyulan yenilenme ve canlandırmayı içerir.

 

Genel BaZi Analizi :

Çin astrolojisinde bazı dönemler ( hayvanların temsil ettiği dönemler birbiri ile hiç anlaşamaz. ) Bu ay fare ayı ve dönemsel olarak  ”At” burcu ile hiç anlaşamaz. Bu nedenle, At Günü veya Yıl ‘nda doğduysanız çok fazla özel plan yapmayın yada yaptığınız planların dönemlerini iyi belirleyin. At burcu hareketi ve seyahati temsil ettiği için seyahat ve gezilerinize bir göz atmanızda fayda var. İptaller, ertelemeler, uçak kaçırmalar vb şeyler yaşanabilir. 🙂

Fare burcunda doğanlar Tavşan yıl ve ayında doğanlarla hiç anlaşamaz 🙂 Birbirlerini yorar ve üzerler. ( Bazen ilişkiye yeni başlamış kişilere analiz yapıyoruz ki çatışma oranlarını görüp ona göre ilişkilerini oturtsunlar, yoksa ilişkileri birbirlerini, kalplerini yoracak. Ama tabi sevgiye olan saygımız sonsuz 🙂 )

Fare burcunda doğmuş olanlar bu ay aşırı derecede kendilerini kullandırmamaya özen gösterin. Özellikle eşiniz veya meslektaşlarınızla çatışmaları, iletişim problemlerinden kaçının.İlişkilerinizde, iletişim konusunda daha dikkatli davranmaya çalışın.

Domuz,tavşan ve keçi günü yada yılında doğduysanız bu ay (Aralık ayı), arkadaşlarınızla sosyalleşme, eğlenme, romantik vakitler geçirme için uygun bir zaman. İyi değerlendirin.

Fare burcunda doğan ünlülerden birkaçı :Bill Gates, Ketie Perry, Pablio Picasso, Beren Saat, Pelin Karahan, Mahir İpek, Eser Yenenler, Berrak Tüzünataç, Engin Günaydın, Gülben Ergen.

AŞK

Görüldüğü üzere, fare insanları genelde zeki güzel ve duygusaldırlar. Ancak Aşk yaşamları bir o kadar çalkantılı olabilir. Cinselliği sevdikleri gibi, evlilik onlara göre olmayabilir çoğu zaman.

 

 

SAĞLIK

Sağlığa ilişkin konularda,  sıcak gıdalar ve pilates,fitness egzersizleri ile vücudunuza özen gösterin. Özellikle fare burcunda doğan kişilerin daha çok egzersizler yapmalarında fayda var. Aşırı oturma, meditasyon zihinleri dinginleştirse de bazı burç ve elementler için meditasyonla birlikte gün içinde en az 20 dakika egzersiz yapmalarında büyük fayda var.

Kısacası bu ay korkularınıza yenilmemeye, duygularınıza kapılmamaya, güvensizlik durumlarınızda kendinize güvenmeye ve bedeninize dikkat etmenizde büyük fayda var.

Çin tıbbında, üç yaşam hazinesi jing , qi ve shen’dir ve her biri belirli Elementlerle  ilişkilendirilir. Qi yaşam enerjisi, shen ruhu ve jing atalara ait enerji ve bilgileri içerir. Ve bu bilgiler BaZi tablolarımızda, haritalarımızda bize yollar çizer ve yaşamımızı belirler. Bunlara Elementlerimiz ve yaşam biçimimiz ( egomuz ve davranışlarımız) eşlik eder.

 

NOT : Bireysel BaZi ve Element analizi için iletisim@sifa-sanatlari.com dan iletişime geçebilirsiniz. 

Genel analizlere şöyle geri dönüşleriniz oluyor ve her birinize yazmaya çalışıyorum ancak yetişemediğim oluyor. Doğduğunuz yıl bir burca ait evet ancak yaşamınızı büyük yönde etkileyen sadece burcunuz oluyor. BaZi tablonuzda yer alan bir çok element ve temsil ettiği alan sizin yaşam hikayenizi oluşturuyor. 

Sadece doğduğunuz yılın temsil ettiği burca bakarak yorum yapmak, sadece saç renginize göre sizi yorumlamak gibi bir şey. Çok ama çok yetersiz kalır. Sizi tanımaya çalışırken sadece saç renginize bakmayız öğle değil mi? Ses tonunuz,gözleriniz,mimikleriniz,sohbetiniz ve ruhunuzu hisedebilmem için gerekli verileri de göz önünde bulundurmam gerekli. Bu da sadece burcunuzu bilmekle olacak iş değil.

Burada önemli olan sadece burçlar ve elementleriniz değildir. Harita yol almaz,sadece yol gösterir. Onu kullanan kişidir, hedefe ulaşacak olan. 

Sevgilerimle,

Burcu ERİM DURAL

 Skip to content