Şifa Sanatları | EKİM 2017
16390
post-template-default,single,single-post,postid-16390,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.2,vc_responsive
 

EKİM 2017

05 Eki EKİM 2017

Çin Astrololojisine göre 8 Ekim itibariyle, Köpek burcu dönemine giriyoruz. Bu dönem, mevsim arası geçişleri enerjisel dönüşümleri işaret eder. Bu Köpek ayı bizlere, 2018 Köpek Yılının ne getirip götüreceğini anlayabilmemizin küçük bir deneyim sunacak. Bu ay enerjisel anlamda yaşayacaklarınız ve dönüşümünüz, 2018 yılında yaşanacaklarınıza bir ön izleme olacaktır.

Köpek toprak elementini temsil eden burçlardan bir tanesi. İsmi diğer astrolojik burçlarla karşılaştırıldığında itici gelse de köpek, sevecenlik, memnuniyet, tatmin, bağ ve toplumsal bilinç  duygusunun gelişimi konularıyla yakından alakalıdır. Bunların hepsinin yanı sıra yaşamın içinde aile, köklenme ve gizlilik içerisinde yapılan hatalı davranış ve düşüncelerin açığa çıkabileceği döchinese-year-of-the-dog-astrology-barbara-giordanonemdir.

Yaşamın bazı alanlarında (burçlara göre değişiklik gösterir) sükunet, yavaşlama ve belki biraz hüzün  hali olabilir. Bunların hepsi Metal elementinin bitişi ile ilgili bir geçiş sürecidir. Sağlıkta hafif baş ağrısı, grip, halsizlik iş ve ilişkilerde karışıklık, uzak hissetme veya ayrılıklar, sürpriz barışmalar veya ani birlikteliklerde sizleri şaşırtmasın. Bu ay bu olaylara gebedir.

Enerjisel geçiş döngüsü tamamlandıktan sonra, atacağınız adımlar sizi yolculuğunuzun bir sonraki aşamasına yönlendireceği için, bu dönemde size iletilmekte olan mesajları (ruhsal veya bedensel) iyi dinlememiz gerekmektedir.

Bu ay, metal yılında verimli bir  döngüde Köpek Burcu üzerine denk geliyor. Metal Elementi, bu ayki tarafından desteklendiğinden, Metal enerjisi de oldukça güçlüdür. Bu etkenlerle birlikte, bu köpek ayı bazları için ürkütücü, bazıları için ise dönüm noktası olan bir ay olacak. Çünkü, (Köpek ayı zaten 2018’in enerjisini davet edecek bir aydır, ayrıca kişisel olarak enerjisel büyümeyi temsil edecektir.)

Özelden genele geçecek olursak etrafımızda, yaşamımızda ve hatta dünyamızdaki olaylar herbirimizi her yönden sarsıyor  ve sarsmaya devam edecek. Bir yandan şok edici, şaşırtıcı, adaletsiz, savunmasız yaşam tarzları dünyayı yaşamı değişime uğratırken diğer yandan sanki dünya ve insanlığa büyük bir tür mesaj veriyor. Ve  biz bunları görmezden geldikçe daha da şiddetlenip etki çapı artan olaylarla, her birimizin değişmesi ve dönüşmesi için adeta yalvaran bir zamanın içinde yaşamımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Doğa ananın felaketleri ile insanlığa olan uyarıları, ülkelerin yönetim biçimlerinden , küçük büyük şirket ve gruplar dahil insanlığın kendi kendine verdiği zararı, kini, öfkeyi an be an görebiliyor ve fark edebiliyoruz. Ve bunun yanında bu ay huzur, sakinlik, sabır ve sadakat arzumuz her zamankinden daha güçlü hissedebiliyoruz.

Köpek bir Toprak Elementi olduğu için, depremler, çığlar, yanardağ patlamaları, toprak kaymaları ve çökmekte olan binalar gibi yeryüzü ile ilgili felaketleri de görmeye başlayabiliriz. Ekim 2012’de, aynı ayın bir ayı gibi bir Yang Metal Köpek ayında dünyanın birçok yerinde yeryüzüyle ilgili felaketleri görmüştük. Dolayısıyla, Meksika’daki olaylar, Toprak enerjisinin ortaya çıkacağına işaret ediyor.

NOT : Yaptığımız şey Astroloji yle geleceği göstermek yerine, gelecekte oluşabilecek ve değişim, dönüşüm şansı olan bazı şeyleri değiştirme şansını değerlendirmek. Geleceği fallarda, falcılarda bulabilir duyabilirsiniz ancak değiştirme ve dönüştürme şansını kullanmak isterseniz iletişim@sifa-sanatlari.com  / iletişim@kalpyolu.com dan iletişime geçebilirsiniz.

Burcu ERİM DURAL