Şifa Sanatları | Yaz Köpek Dönemi İçin Değerli Bir Çalışma
16379
post-template-default,single,single-post,postid-16379,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.2,vc_responsive
 

Yaz Köpek Dönemi İçin Değerli Bir Çalışma

07 Ağu Yaz Köpek Dönemi İçin Değerli Bir Çalışma

Değerli Danışanlar ve Danışan yakınları

Belirtileri aşırı sıcak ve en yüksek seviyede Yang enerjisi olan, ikinci faz Yaz Köpek günlerine giriyoruz. Bu dönemde, deri gözeneklerimiz daha da genişler, meridyen hatlarımız gevşer, kas boşluklarımız genişler ve bu sayede kan akışı artar, bitkisel tedavilerin emilmesi kolaylaşır. Yine bu dönemde, sanki Çin’deki bir Geleneksel Çin Tıp merkezlerinin önüymüş gibi, insanlar, kışın patlak veren alerji, eklem yangısı, astım, bronşit ve kronik yorgunluk gibi durumların tedavisi için sıraya girerler. Bu mevsimsel avantaj, kışın yüzeye çıkacak semptomlar belirmeden önce, vücudumuzu tedavi ve önlemlere karşı daha uyumlu hale getirir.
Ayrıca bu, geçmişle ilgili duygusal boşalmanın da olduğu bir zamandır. Dr. Wu, hissettiğiniz şey eğer kaldırabileceğinizden çok daha fazlaysa, sizinle geleneksel bir Daoist uygulamayı paylaşıyor:
Odanızda veya bahçede sakin bir yer bulun ve temiz, saf suyla dolu bir bardak ile birlikte tek başınıza olun. Bardağı tutup Güneş’e doğru çevirin ve ona bardağın içinden bakın. O esnada, gözünü kırpmayın ve bir şeyler düşünmeyin. O anda, dikkatiniz sadece suyun içine dalsın; tek gördüğünüz, gözlerinizle Güneş arasında tek duyduğunuz su olsun. 5 dakika sonra bardağı bırakın.
Geceleriyse, bardağı aya doğru tutup, bütün dikkatinizi suya verin. Beş dakika sonra bardağı bırakın.
Bunu, ardarda 7×7 = 49 gün boyunca uygulayın. Bardak yere değdiği anda, parçalanmış geçmiş duygular, bakışımız yoluyla güneş ışığı ve ay ışığı tarafından emilir.
İşlenmiş ve işlenmemiş suyun molekül yapısındaki farklılıklar, bu uygulamanın faydasını doğrulamaktadır.
***Cam bardakların maliyetçe daha pahalı olabileceği konusunda, Dr. Wu cam yerine plastik su şişesi kullanmayı önermektedir.

Mutlu bir yaz geçirmeniz dileğiyle,
Dr. Baolin Wu, OMD., L.Ac

Metnin yazarı: Dr. Baolin Wu, OMD., L.Ac’dur.
Çeviri için: Taner Sofracı’ya teşekkür ederiz.