Şifa Sanatları | Feng Shui ile Evimizde, İlişkilerimizde Küçük Dokunuşlar.
16239
post-template-default,single,single-post,postid-16239,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.2,vc_responsive
 

Feng Shui ile Evimizde, İlişkilerimizde Küçük Dokunuşlar.

26 Eki Feng Shui ile Evimizde, İlişkilerimizde Küçük Dokunuşlar.

Feng Shui ”rüzgar” ve ”su” anlamına gelmektedir. Dünyada, doğada hatta daha ötesi bedende var olan yaşam enerji harekete geçirme, dengeleme, düzenleme yöntemlerini gösteren kadim bir Çin öğretisidir.

Feng Shui,  Çin yerleşim uygulaması olup, uyum ve denge sağlamaya yönelik, uzay ve mekanın ayarını gerçekleştirebilecek bir uygulamadır. Ve  bu terimin kaynağının;

”Rüzgar vahşi

Güneş ılık,

Su berrak,

Ağaçlar gür.” şiirinden geldiğine inanılır.

Evlerde, işyerlerinde uygulanan ile ”beden ve ”ilişkiler” üzerinde uygulanan Feng Shui arasında birçok benzerlik olduğu gibi çok fazla farklar bulunmaktadır.

Bedenleriniz ve ilişkilerinizin dengesi ve düzeninide evinizde yaptığınız değişim ve küçük dokunuşlarla değiştirebilir, düzenleyebilir ve dengeleyebilirsiniz.

Şimdi kişiye özel çıkardığımız haritalar dışında; şimdilik genel olarak evimizde yapabileceğimiz değişim ve dönüşüme bakalım birlikte ne dersiniz?

Evet; Bolluk ve bereket herkesin vazgeçilmez isteği, bunun size tavsiyem uğurlu olarak tanımlanan gösterişli filler olacak. Zenginliği temsil ettiği için bu filleri evinizde kullanabilirsiniz.

Eğer gelir ve gideriniz düzensiz ise bunları hangisi fazla ise ona göre eşyelerınızın ağırlık ve hafifliğini dengeleyerek, renk ve yönleri kullanarak (zenginliğin renkleri kırmızı, mor, yeşil/mavidir) düzenleyebilirsiniz. Fakat tabi bu sizin haritanıza uygun renk olursa daha ugun olacaktır.

Yatak odanızdaki aynalar çok önemlidir. Yatak odanızdaki varlık köşenize koyacağınız bir ayna ile parayı mıknatıs gibi çekebilir ve buraya koyacağınız para koleksiyonunuz ile bereketinizi arttırabilirsiniz.

Ve en önemlisi evde damlayan, kaçak sular evinizde finansal kayıplara neden olacaktır aman dikkat. Bu arızaları en kısa sürede onarmanızı öneririm.

Aşk ve Ruh Eşi

En önemli ikinci konu 🙂 için genel küçük dokunuşlar.

Yatak odanızın Feng Shui’si çok önemli. Ebeveyn banyonuz varsa kapısını mutlaka kapalı tutun.

Aynalar ve konumları önemli en önemlisi de yatağı yansıtmamaları. Yatağı yansıtmaları halinde kavga ve olumsuzluk yaratır. Ve aynalardaki yansımalar ve izleri üçüncü kişileri davet edebilecektir.

Bayan olarak bizler genelde pembe rengi severiz. Yatak çarşaflarında pembe rengi kullanabiliriz. Bu rengi koyulaştırabilir ya da açık rengini tercih edebilirsiniz. (bu sizin tercihinize kalmış 😉 )

Yatak odanızın dış tarafına, kapınızın üzerine kırmızı kurdeleyle birbirine bağlanmış kristal bir çift asabilirsiniz. (çok fazla büyük olmasına gerek yok)

Tek yaşıyor ve bir hayat arkadaşı istiyorsanız başucu ışıklarınız çift olsun, tek değil. Sanki biri varmışçasına döşemelisiniz odanızı. Herşey çift olsun. Deneyin kazanacağınız çok şey var. Kaybetmeyeceksiniz. 🙂

Gelip geçici ilişkiler yaşıyorsanız bunun içinde çok küçük dokunuşlarla hayatınıza birini sabitleyebilirsiniz.

Işık yatak odanız için çok önemlidir. Işığınız süzülerek dışarıdan gelmesin, bu çiftler arasında açıklığa neden olur. Normal ışık tavadan veya sizin yan aydınlatmalarınızdan gelsin. Dışardan gelen ışığı bastıran ışık önemli.

Yatak başlığınız mutlaka olsun.

Yatak odasınızın kapısı mutfak ya da tuvalet kapısına dönük olmasın.

Başınız yada ayaklarınızın kapıya karşı gelmememesine dikkat edin. Mecbursanız yatak odası kapınıza kristal asarak enerjiyi dönüştürebilirsiniz.

Kesinlikle kafanızın ya da ayaklarınızın kapıya karşı karşıya gelecek şekilde uyumayın. Mecbursanız yatak odası kapısının hemen iç tarafına tavana bir kristal asın.

Kapıyı görecek şekilde uyumaya dikkat edin.

En önemlisi evinizde Feng Shui başlangıcı olarak fazla eşyalardan kurtulun.

Evinizde, odanızda kısaca yaşadığınız yerde eşyalarınızın enerjilerinin uyum içinde olup olmadığını gözlemleyerek işe başlayabilirsiniz.

Bunu “oğlum çok seviyor, bu kızımı hatırlatıyor, bu büyükannemden kalmıştı”; hayır. Eğer sizi rahatsız ediyor sırf bu nedenlerle orada tutuyorsanız bırakın lütfen. Atmayın, öyle güzel bir kutuya, öyle güzel yerleştirin ki, şu an bulunduğu yere daha çok yakışsın. Atmayın ama en güzel yerde saklayın.

Bazı evlere girdiğinizde bir müzeye girmiş gibi hissettiğiniz oldu mu hiç? Ya hemen oradan kaçıp gitmek istediğiniz. O kadar dağınık ve eşyalar o kadar üstüste yığılmıştır ki o ev size ferahlık yerine boğulma hissi verir. Pozitif enerji dolacakken negatif enerji dolar yorgun düşersiniz.

Bazı evler ise sizi daha kapıdan içeri davet eder sanki. O kadar ferah ve özel hissettirir size. Bu eşyaların güzel veya zengin olduğundan değil, ferah rahat ve huzur veren eşyaların bir araya gelmesinden. Enerjinin rahat dolanmasından ve Qi enerjisinin eşya, ev, beden ve bireylerle uyumundan kaynaklanır. Yani Feng Shui’lerinden.

Evrensel enerji (Qi her yerde aynıdır. Qi uyumlu ise herşey uyumludur. Bir yere gidersiniz bir doğa gezisine öyle güzel onanmıştır ki heryer doğanın enerjisi ile gezmelere doyamazsınız fakat bir yere gidersiniz üzerine bir yapı kondurulmuştur ve tüm doğal akış bloke olmuştur. Orada bir dakika dahi durmak istemezsiniz.

Qi, tüm doğadaki yaşayan varlıklarda bulunan yaşam enerjisi. Qi akımının serbest olduğu her ev, her beden, herşey ferah, sağlam, sağlıklı. Sebep ne olursa olsun enerjinin bozukluğu hayatımızı olumsuz yönde etkiler. Olumsuzu olumluya çevirmek bu kadar küçük dokunuşlarla mümkün mü? diyenlerdenseniz eğer küçük enerjilerin görmezden geldiğimizde ne kadar büyüdüklerini ve ne kadar yer kapladıklarını farkertmek için tüm bunları yapmayın ve küçük dağınık enerjilerinizin büyüdüğünde ne kadar acı verdiğini gözlemleyin derim. Veya küçük dokunuşlarla küçük delikleri kapatıp büyük enerji kayıplarına dönmeden hayatınızı renklerdirin.

Hayat bir enerji bahçesi kurak bir çöle çevirmek yada ekip mahsül sahibi olmak bizlerin elinde.

Burcu Erim DURAL

iletisim@sifa-sanatlari.com