Şifa Sanatları | REİKİ
16071
post-template-default,single,single-post,postid-16071,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.2,vc_responsive
 

REİKİ

02 Haz REİKİ

 

Reiki 1. aşama inisiyasyonu kişiyi evrensel yaşam gücü enerjisine açar. Ellerdeki enerji merkezleri açılarak, ellerin yenilenme niyetiyle, sevgiyle enerji kullanımı sağlanır.

Reiki ruhsal gelişim amacıyla kullanılan evrensel yaşam enerjisidir. Koşulsuz sevgi ile kullanılır ve zihinsel arınma ile aktarım yapılır. Reiki en temel şekliyle, bu inisiye edilmiş bir kişi tarafından, ellerini bedenin üstüne koyarak kendine ya da başkalarına aktarılması ile kullanılır.

Reiki iyi olma haline dayanan bir zihin – ruh – beden birlikteliğidir ve yaşam kalitenizi yükseltmeye yöneliktir. Bizi evrensel yaşam enerjisinin farkındalığına yöneltmeyi amaçlar.

Reiki; fiziksel ve ruhsal yenilenme tekniğidir.Son derece güçlü fakat bir o kadar da basit, güvenli olup bir herkes tarafından kullanılır.

Reiki ve diğer enerji sistemleri uyumlama dediğimiz halk arasında el vermek gibi algılanan bir teknik ile öğrenciye aktarılır. Bilimsel veriler ile de kanıtlandığı gibi enerji için bir mesafe yoktur. Bu yüzden eğitmen sizde enerjinin akmasını sağlayacak olan uyumlama işlemini farklı ülkede olsanız da aynı şekilde ve kalitede gerçekleştirebilir.

Yerel çalışmalar ile uzaktan arasındaki temel fark konuların aktarılmasında ortaya çıkar. Uzaktan eğitimlerde size Reiki ders notları gönderilir ve onu sizden okumanız istenir. Yerel çalışmalarda ise, ders notlarında bahsedilen tüm konular tek tek eğitmen tarafından eğitimde anlatılır. Yani en temel fark birinde eğitmen size tek tek anlatıp ders şeklinde eğitim verirken, diğerinde siz evinizde kitapçığı okuyarak öğreniyorsunuz. Ama tekrar üstünden geçmek gerekirse uyumlama denilen işlem her iki eğitimde de aynı şekilde işler. Bu konuda aklınıza takılan soruları aşağıdaki formu doldururken belirtirseniz eğitmenimiz bizzat size yardımcı olacaktır.

 

Reiki 1. Aşama

Reiki Nedir? Nasıl Çalışır? Tarihi, Reiki prensipleri, Enerji bedenleri. Aura ve Çakra temizleme,dengeleme çalışmaları. Gashho Meditasyonu

Reiki 2. Aşama

2. Aşama Tanımı. Semboller,sembollerin gücü. Sembollerin etkileri ve Kullanım şekilleri. Zihinsel Dengeleme. Uzaktan Uygulama Çalışmaları

Reiki 3. Aşama (Masterlık)

Reiki Şifası. Reiki semboleri bütünleştirmek. Yüksek Benliğinizden Rehberlik Almak. Reiki ile kendini arındırma ve Spritüel Gelişme Seansları. Karmik Şifa. Uyumlama teknikleri. Masterlık ve Rehberliğin derinlikleri.