Ankara’da Qi -gong – Xing Shen Zhuang Fa – Bireysel ve Grup dersleri RANDEVU ALINIZ

Ankara’da Qi -gong – Xing Shen Zhuang Fa – Bireysel ve Grup dersleri RANDEVU ALINIZ

Qi gong çalışmaları içinde bedeni, zihni, kalbi bir arada çalıştıran özel uygulamalardan birine başlıyoruz Şifa Sanatları olarak. Düzenli tekrarlarla adım adım sakinliğe, gevşemeye, dinginleşmeye hareketlerle, akışla birlikte ilerliyoruz. Birbirinden fazla bir çok çalışma yerine tek formda bir çok etkiyi bir araya getiren yüzyıllardır uygulandığı biçimi ile öğrenilecektir.

Xing Shen Zhuang Fa, Çin’in beş büyük dağından biri olan Er Mei (Iımei okunuyor)’de 11. yy da geliştirilmiştir. Bu form daha sonra çeşitli uygulama prensipleri gelişti.

Xing, içinde formun var olduğu çerçeve; shen ruh, bilinç; Zhuang beraberlik; Fa ise metod olarak çevrilebilir.

Beden ve zihin formu iki modülden oluşmaktadır ve ağırlıklı olarak iç qi (iç yaşam enerjisi olarak adlandırabiliriz) gelişimi üzerine odaklanmıştır. Ayaktan başa vücudun değişik yerlerindeki bağları ve eklemleri çalıştıran serinin, on adımı vardır (İlk on hareket temel çalışmadır. İkinci kısım olarak adlandırılan kısım ise biraz daha eklenen hareketlerden oluşur).

12 hareketlik ana formda çalışacağımız hareketler:
Turna Boynu
Kaplumbağa Boynu
Ejderha Boynu
Turna Kanatlarını Açıyor
Bulutları Süpürme I ve II
Yılan Çöreklenmesi
Ejderha Beli
Kaplan Esnemesi
Kaplan Oturuşu
Göksel Sütun
Turna Tek Ayağı Üzerinde Duruyor

Bu formu çalışmak için hiçbir ön koşul yoktur. Daha önce yoga yaptınızsa, savaş sanatları çalıştınızsa, düzenli kendi başınıza da uygulanabilir bir egzersiz istiyorsanız sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Çalışma hakkında detayları öğrenmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.Skip to content