Şifa Sanatları | REİKİ ( EVRENSEL ŞİFA ENERJİSİ) – 1
16057
post-template-default,single,single-post,postid-16057,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.2,vc_responsive
 

REİKİ ( EVRENSEL ŞİFA ENERJİSİ) – 1

30 May REİKİ ( EVRENSEL ŞİFA ENERJİSİ) – 1

    Bizler, evrende yaşam adını verdiğimiz nefes içerisinde tekâmülünü gerçekleştiren varlıklardan sadece birisiyiz. Bu süreçte neden var olduğumuzu sorgulamak yerine, var olan enerjimizi anlamak ve öğrenmek geçirebileceğimiz güzel bir süreçteyiz. Enerjiler ve bilgiler bu kadar kolay ulaşılabilir ve çok net açıklanmaya başlamışken, her şeyin bizlerin ve bütünün hayrına olduğunu özümseyerek yola çıkmak en önemli adımlardan biri.Her nefeste idrakle yürümek bizlerin en büyük tekamülünü kolaylaştıracaktır.

 

Evrende tezahür eden her şeyin temelinde enerji vardır. Enerji her yerde ve her şeydedir.

Şifa enerji sistemleri de, dünyamızda yaşamış  ve yaşamakta olan spiritüel üstatlar tarafından kanalize edilerek bizlerin kullanımına sunulmuştur. Reiki  de( Evrensel Şifa Enerjsi )bunlardan sadece bir tanesidir.

 

Reiki ve diğer şifa enerjilerine kanal olmak, bir master tarafından, isteyen kişiye yakından veya uzaktan enerjisel aktarım vasıtasıyla şifa kanalının kişide açılmasıyla gerçekleşir. Bu aktarıma genel olarak uyumlama, inisinasyon denir. İnisinasyon ile uyumlandığınız enerji kanalında artık şifacı olma yoluna girdiniz diye düşünebilirsiniz. Bu durum eski bilgelerimizce el vermek diyede bilinir. Artık eli aldığınız vazifeyi layığıyla yerine getirme görevini üstlenmiş olursunuz.

 Bazı kesimler bu işleme kanal olmak da derler. Kanallık vasıtasıyla, bireysel şifa çalışmaları yapabilir, destek talep eden danışanlarınızada destek gönderebilirsiniz. Reiki enerjisine uyumlanmak, kendiniz ve başkaları için şifa vermenin güvenli bir yoludur.

 

Reiki enerjileri fiziksel ve ruhsal sorunların şifalanmasına büyük anlamda destek verir. Sağlık tedavilerini ve uygulamalarını bütünlemek için kullanılır. Tıbbi tedavinin alternatifi değildir veya bir teşhis sistemi asla değildir. Reiki sevginin ve bütünlüğünün enerjisel yansımasını yaşayabileceğiniz yollardan sadece biridir.  Çeşitli şifa enerjileriyle çalıştığınızda bir çok yol keşfedebilirsiniz ve bu yollarda ilerlerken değerler kazanabilirsiniz.

 

Reiki, şifa enerji sistemine uyumlanmak size bir sorumluluk verir. Uyumlanacak veya uyumlanan öğrenci adayı, bilmelidir ki, karşı tarafın rızasıyla bu enerjiyle karşı tarafta çalışmalıdır. Bu hem öğrencinin spiritüel açıdan gelişmesine katkı sağladığı gibi, temeli saf sevgi olan bu iyileştirici şifa sistemleriyle insanlara enerjinin kanallığını yaparak sadece izin verildiğinde yardımcı olunabileceğini de idrak etme açısından önemlidir.

İlk uyumlandığım dönemlerde herkese, her şeye Reiki vermek, Reiki göndermek isterdim. İlerledikçe anladım ki herkesin ve herşeyin kendine ait bir yolu ve tekamülü var. Ne biri bir diğerine göre daha iyi ve güzel, ne bir diğeri diğerinden farklı ve kötü. Her şey olması gerektiği gibi. Herkes olması gerekeni yaşıyor. Siz bir kere bahseder ve anlatırsınız. İsteyen alır, ihtiyacı olan alır, istemeyen almaz. Bu bu kadardır. Sevgi ve bütünlüğünüzü korumanız, yaşamanız ve yaşatmanız için bu kadarı kafidir. ( Bunların detayını derslerimizde anlatıyoruz.)

 Çoğu insanlar uyumlama esnasında, enerjinin bedene akışını belli bölgelerde sıcaklık olarak deneyimlemektedir. Bazı insanların sadece belli noktaları karıncalanabilir, bazıları müzik işitebilir, ses duyabilir, vizyonlar görebilir ve bazıları da hiçbir şey hissetmez, deneyimleyemez. Bu, uyumlanan kişinin enerji alanının esnekliğiyle ilgilidir ve uyumlamadaki koşullar uygulandığında uyumlanmak isteyen kişi mutlaka uyumlanmış olur.

Uyumlandığınız anda dünyanız birden değişmeyecektir. Rahatlama, huzur, sakinlik, mutluluk hissi duyacbilir ve çok rahatlayabilirsiniz. Çalışmalarınıza devam ettikçe hayatınızın olumlu yönde iyileşmeler gösterdiğini, bir çok mucize diyebileceğiniz şeylerin gerçekleştiğini görebilirsiniz. Her şey sizlerin çalışmalarınız ile mümkün olacaktır.

 Uyumlanma sırasında ve sonrasında, en mühim şey kendinizi ve enerjinizi rahat bırakmanız olacaktır. Bir şey istemek yerine olanı olduğu şekli ile kabul edip sizi rahatlatmasına izin vererek tadını çıkarın.  Bırakın reiki enerjisi aksın, aksın ki sizin istediğiniz değil sizin ve bütünün en büyük hayrına olan gerçekleşsin. Lütfen çoğu konuda beklentiye girip sonra kendi kendinize hayal kırıklığı yaratmayın. Kendinizi ne kadar şartlarsanız,  çalışma sırasında kendinizi o kadar kasar ve kısmen enerjiden uzakta bu enerjiyi deneyimlemiş olursunuz. Enerjiyi yönlendirmek yerine onu izleyip, onunla akan olun. İşte o zaman REİKİ ( veya başka enerjilerin) faydasını ve mükemmelliğini  fark edebilirsiniz. Ve hayatınızı mükemmel derecede iyileştirebilirsiniz.

 

Sizler de reiki ve diğer şifa enerjileriyle tanışmak istiyor ve haftalık ve aylık çalışmalarımıza katılmak istiyorsanız, Sifasanatlari.com üzerindeki iletişim formu aracılığıyla bizlerle  iletişime geçebilirsiniz. 

 

Herkese sevgi, huzur, sağlık  ve mutluluk dolu günler dilerim.

 

Burcu ERİM DURAL

 

Arayışınız, arayışımızla aydınlanır umarız.

 

Sifasanatları.com