Şifa Sanatları | Gong ya da Düzenli çalışma
15956
post-template-default,single,single-post,postid-15956,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.2,vc_responsive
 

Gong ya da Düzenli çalışma

29 Oca Gong ya da Düzenli çalışma

Sitemizin bu bölümünde hepinizin kolayca yapabileceği çalışmalara yer vereceğiz. Amacımız bilgilerimizi yaşamlarınızda uygulayabilir bir biçimde sade, sizlere ulaştırmak.

Gong, Çince’de düzenli çalışmak ya da günlük çalışma anlamına gelir. Burada yer alacak çalışmaları düzenli tekrarladıkça hayatınızdaki keyifli değişiklere tanık olacağınıza inancımız sonsuz. Sözü fazla uzatmadan hemen ilk çalışmamızla başlayalım.

Birinci çalışmamız dikkat ya da konsantrasyonu arttırma üzerine.

Bunun için çeşitli boyutlarda şişelere ihtiyacınız olacak. Başlangıç seviyesinden adım adım ilerleyerek daha zor olanlara geçmeniz gerekecek.

Bize gerekecek olan araçlar:

1 su bardağı kadar subardaksu

1 sürahi su

1 geniş ağızlı şişe

Çalışma:

Ana hedefimiz elimzdeki suyu mümkün olduğunca sıçratmadan ya da dökmeden biraz yukardan önce sürahiden bardağa, sonra da bardaktan şişeye doldurmaktır.

Suyu dökmeden ya da sıçratmadan rahatça geniş ağızlı şişeye koymaya başladığınızda, bir sonraki seviye olarak daha dar ağızlı olan bir şişeye geçin.

Çalışmanın kendisi düzenli tekrarlandıkça temelde gündelik dikkatimizi tek bir noktada toparlama becerimizi geliştirmeyi hedeflemektedir.

Yukarıdaki uygulamayı tekrarladıkça:

Konsantrasyonumuz kademeli olarak artacak,
Gündelik yaşam kaynaklı stres yükünde azalmalar gözlemlenecek,
Zihinsel denge de artış olacak.

Bir sonraki çalışmamızda görüşmek üzere.