Herşey ile bir hiçbirşey ile bütün

16 Oca Herşey ile bir hiçbirşey ile bütün

Yazı yazarak, sessizce durarak, dua ederek, ruhlarında dert keder maskesi bulunanlara dokunarak, içimdeki sevgiyi tüm dünyaya dileyerek yaşamayı seviyorum. Bu ayrı bir yol ve yolculuk demek benim için. Devinimli yollarda kelimelerle, dualarla, gözyaşlarında, gülümseyişlerde yürüyorum.

Yol boyu çakıl taşı toplar gibi insan maskeleri, dertleri, sevgileri topluyorum. Ruhumda biriktirmeden salıyorum onları. Uçsuz bucaksız sonsuzluğa, yeni deneyimlere meyve olacak şekilde bırakıyorum. Belki de her ruhta, insanda kendimi görüyorum. Her ruhta kendimden bir parça buluyorum, aynılaşıyorum,ayrışıyorum aynı zamanda sadeleşiyorum göre, göre..

Derken bu yolculuklarda bir an geliyor, ileriye bakma gereği duyuyorum. Geçtiğim yolların artık geride olduğunu biliyorum, paylaştığım ruhların benden bir parça taşıdıklarını hissediyorum ve ileriye koşmak istiyorum. Son güzergâhı biliyormuşçasına, uçacakmış gibi hissediyorum. Huzuru ruhumun taa derininde yaşıyorum.

Yaşamın bir coşku bulutu içerisinde sadece bir zerre olduğunu duyumsuyorum. Kendimde kalmanın, ruhumu duymanın hazzını her yaptığım eyleme yansıtmaya başlıyorum. Artık onun ruhu, benim ruhum yok. Onun maskesi, bunun acısı, sevinci yok. Sadece huzur adı ile tanımlayabileceğim birşey var. Sadece boşlukta birşey..

Bu boşluğa aşık oluyorum.Aşk gibi, her an orada olmayı istemek gibi birşeyi istiyorum. Herşey gibiyken, bir anda hiçbirşey olabilmek garip hissettiyor. Artık yaşamda haz diye bir şeyin insanca duyguların içerisinde olmadığını biliyorum. Ve küçük bir çocuğun yürümeye çalışırken, annesinin ona baktığı gülümseyişle kendime, ruhuma bakıyorum. İçimden, yapacak başka birşey yoktu 🙂 evet böyleydim, böyleydik, duygularımızı herşey sanıyorduk diyorum.

Şimdi huzur mu arıyorsunuz diye soruyorum; kendinizle başbaşa kalın. Bu yalnızlık değil, tekbaşınalık değil. Kendinle kal kendini duy ve hisset. Sonra kendi sessizliğinde kaybol. İşte hayat dediğin sadece bu. Herşeyle bir hiçbirşey ile bütünüz. Bunun için herkes, herşey hazır. Ve yapabilirsin. Her an eşsizliğini, sonsuzluğunu sende yaşayabilirsin.

Bu yazı, yaşamın her alanın eşsiz güzellikte olduğunu anımsatmak için içimden ruhumdan klavyeye akan bir kaç kelime sadece. Biliyorum diye değil; herşey ile bir, hiçbirşey ile bütün olduğumuzu anlayalım diye.

Göz yanılgısı, zihin tatlı oyunu bir yaşamın içerisinde; beyaz kağıdın üzerinde huzuru yaşatan birkaç kelimem olsun diye…

Sevgi, huzur ve şifa ile…
BurcuSkip to content