Sözünüz ne ise, gerçekliğiniz o olur.

14 Oca Sözünüz ne ise, gerçekliğiniz o olur.

Söz dünyamızı oluşturan en önemli araçlarımızdan birisidir. 21 gün – 1 Ay aralığında yapılan pozitif olumlamalar, içsel egomuzun ve inanışlarımızın yerini alarak yaydığımız titreşimleri değiştirecek ve hayatımızda realiteye dönüşücebilir. Ayrıca, bilinçaltınızda yeni ve yapıcı düşünce şablonu oluşturmamızada yardım edecer. İçinde bulunduğunuz maddi şartlar, sosyal şartlar, ailevi şartlar, ülke şartları ve ruh durumunuz pozitif olmasa dahi içsel sesimizi değiştirdiğimiz anda yaşadığımız dünyanın değiştiğini görebiliriz. Önemle belirtiyorum ki gün içinde söylediğimiz sözlerin, dinlediğimiz şarkıların, verdiğimiz tepkilerin hayatımıza direkt etkileri var. Bunu denemeden önce ( takıntı haline getirmeden ) gözlemlemenizi öneririm.

Genel olarak işlerimiz istediği gibi gitmediğinde ve/veya isteklerimiz olmadığında

“Çok şansızım”
“İlişilerim hep aynı”

gib klişeleşmiş bir takım sözcükler seçeriz. Kullanılan bu cümleler gayri ciddi ve espiri olsa bile bilinç altı bunu bir emir olarak algılayıp realiteye dönüştürmek için çalışmaya başlar. Bilinçaltımızın bu mükemmel sadakatini maalesef olumsuz şeyleri hayatımıza çekmek için kullanıyoruz çoğu zaman. Bilinç altımız bir robot gibidir. Düşünemez sadece ona verilen, sürekli tekrar edilen sözleri, cümleleri bir ihtiyaç olarak algılar ve gerçekliğimizi ona göre değiştirir.

Bundan yıllar yıllar önce bana bu dediklerinde ve bende yeni bu işlerle uğraşmaya başladığımda ”ne anlamsız” diye düşünmüştüm. O zamanlar etrafımdaki herkesin beni teşvik ettiği bir şey vardı aklımda. ”E iyi o zaman bende oyuncu olayım o zaman. Nasıl olacaksa o” dediğim anı dün gibi hatırlar ve tüm reiki öğrencilerime anlatırım. Çünkü ”ne anlamsız’ dediğim ve inanmadan öylesi üstün körü söylediğim fakat enerji çalışmalarımıda büyük bir düzen içinde yaptığım zamanlardandı yine.  Anlamsızlığın anlama dönüştüğü anlardan birini yaşamıştım o zamanlar. Belki bende istiyordum. Çünkü sadece kelime ile değil, enerjinizin yönü de çok önemli bu aşamalarda.

Peki sonuç ne oldu biliyor musunuz? Bir arkadaş ortamında karşılaştığım biri menejer çıktı, aynı gün içerinde bir kadın menejerle hem de en iyi dizilerin oyuncular ile çalışan bir menejerile çalışmaya başladım. Diğer menejer arkadaşım, biri patronum oldu.  Oyuncularla ve yönetmenlerle tanıştım doğal olarak ve hayatım bambaşka öne kaymaya başladı. Bir kaç yerle görüşmeye gittiğim de doğrudur. Ardından baktım ki bu işler benim içimdeki sese hiç uygun değil. Mutluluğa doğru gidiyor gibi gözüksem de içim öyle değildi. Ve kalbim bundan rahatsızdı. O dünya bana, ben o dünyaya ait değildim. Hala görüşürüz, çokta severim o apayrı. ( iyi ki varlar hayatımda)

Kısacası sözcükler ve cümleler hayatınızı kökünden değiştirecek güce sahip. Ben bunu deneyimlediğim için kolaylıkla yazabiliyorum. En çarpıcı örneğimi sizlerle paylaştım.

Sözler ve cümleler, bir enerji paketçiği ve düşüncenin somutlaşmış şekli olarak hayatımızda çok dikkat çekici etkiler yapar. Çevremizi ve hayatımızı değiştirebiliriz. Çünkü bugün gün doğmadan henüz hiç birşey doğmamıştır aslında. Geçmişimizden taşıdığımız replikleri hayatımızın her anına taşır ve bir gerçeklik yaratırız. Ya da istek ve arzularımızı. Bunu değiştirebilmek mümkün. Yalnız idrak ederek ve çabalamamız ile mümkün.

Bunun en iyi yöntemi de BİLİNÇLİ OLURLAMADIR.

Olurlamalar ve olumlamalar çok farklıdır. Rastgele hazırlanmaz. Kelimesi kelimesine özenle seçilmelir. “Olacak, yapacak”, “istiyorum”, “Herşeye rağmen” gibi kelimeleri kullanılmamalıdır. Gerçekliği oluşturabilmek için gerçekliği tanımamız çok önemli.

OLURLAMA ETKİSİZ DURUMLAR,

SE-SA eki;

Eğer çok Param olursa, Mutlu olurum gibi bir koşula bağlamak OLURLAMALARI zorlar.

Bu kalıp sizin hiç bir zaman mutlu olma becerisine sahip olamadığınızın ifadesidir. Çünkü mutluluğun sonucu bir şarta bağlıdır. Gerçekten böyle midir mutluluk?

MELİ-MALI

Güçlü Olmalıyım;

Zorunluluk koşuluna bağlıdır. Şimdiki zamanda güçsüz olduğunuz gerçeğini bilinçaltınıza verirsiniz. Gerçekten güçlü olmalımıyız yoksa zaten güçlü müyüz?

ECEK-ACAK

Her şey çok güzel olacak;

Bu kalıp sizin isteğinizi hep geleceğe erteleyecektir. Oysa olan şuan olacak ve zaman mekan sınırı yok. Bu göreceli bir kavramdır ve zihinler arası çatışmalar gerçekliği bozabilir. Oysa gerçek zaman bir tanedir.

TERSİNE SÖYLEM

Korkmuyorum;

“Güvendeyim” yerine “korkmuyorum” derseniz, korkuya odaklanırsınız ve bu çözüm değildir.

BELİRSİZLİK;

İyi bir hayat istiyorum;

Nasıl bir hayatın sizin için iyi olacağını belirtemediğiniz için belirsizlik ifadesi vardır. Hayatımızı seçebilir ve yaşabiliriz. Sadece istediğimiz koşullarda olmayabilir, Bizim dışımızda büyük bir güç olduğunu da atlamamız da fayda var. Biz iyi düşünür pozitif olabiliriz ve isteklerimiz bizim faydamıza ise gerçekleşir. Gerçekleşmez ise bunun mutlaka büyük sistemde bir nedeni vardır.

Herşey niyet ve inançla doğru orantılıdır. Ve yineliyorum. Olmayacak birşeyi istememiz bizim tekamülümüzü etkiyebilir. Eğer hayatımızda olmaması gereken bir şey istiyorsak o olmayacaktır. Çünkü sözcüklerimizin gücü olsa da, büyük plandan daha akıllı değiliz.

Sevgilerimle,
Sevgi ve ışık yolumuzu aydınlatsın.

Bir daha ki yazımda blokaj çözüm için yapılması gerekenleri yazacağım.

Her zaman dediğim gibi, dışarıdaki insanlar, dışınızdaki insanları sevebilirsiniz, sevemiyorsanız saygı duyabilirsiniz. Bunları yaparak siz özünüzü kaybetmez aksine daha da yakınlaşırsınız. Daha önce de konuştuğumuz gibi; kendimizde bulacağımız ve keşfedeceğimiz çok şey var. Bu sebeple herkes ile iletişimimizi dengede tutarak aşırıdan uzak durabiliriz.  Özümüzün daima bizinle birlikte ve keşfedilmeyi beklediğini bilerek bunu yapabilirsiniz.
Keşfedilecek okyanusların içerinde ( öz benliğimiz) yaşıyoruz. Takılarak kendimizden vazgeçerek özünüzü kaybetmek yerine kendinizi yaşayabilirsiniz. Işıldayın, ışığınızı gören gelecektir. Siz ışığınızı yakın, davet edin, gelmek istemeyenleri sevgiyle gözlemleyin farkedin. İçsel sevginizi hissedenler olacaktır. Siz kendinizi keşfedin.

Keşfetmek güzeldir. İstedikleriniz gerçekleşmediğinde emin olabilirsiniz ki, sizim için en iyisi olacak. Bu sebeple olmayana üzülmek yerine kabul edebilmeyi öğrenmelisiniz. Çünkü her şey bizimle, bizim için,bizim iyiliğimize.

Sevgilerimle,
Sevgi ve ışık yolumuzu aydınlatsın.

#reiki #meditasyon #olurlama #olumlama #meditation #sifasanatları #afirmationSkip to content