Sevgi, şefkat ve güç…

Sevgi, şefkat ve güç…

Güç, sevgi ve şefkatin yoldaşıdır derim her zaman. Güce sahip olduğunuzda sevgi ve şefkatiniz ile sınanırsınız. Algılayıp, derinleşir kullanmayı bilirseniz, üç yoldaşınız daima yanınızda olur. Kullanmayı bilmezseniz; bir düşmanınız olur dost sandığınız, iki hedefiniz olur hiç ulaşamadığınız. Güç yalancı dostlar, sevgi ve şefkat kendinizi ve hayatınızı hediye eder size. Üçüyle yolculuğa çıkmanız için, sevgi ve şefkati güç ile beslemeniz yeterlidir. Yüreğinizde ve hayatınızda gerçekliği hissedene dek.

Tüm bunlar için sağlam bir irade ve kararlılık önemlidir. Çünkü çalışmalarla elde edilen güç hiç azımsanacak güçler değildir. İnsanlar, hayat üzerinize gelebilir. Herkese güçsüz görünebilirsiniz. Hatta ve hatta bu konuda bazen sakin kalamayıp gücünüzü kullanmak isteyebilirsiniz.

Gerçek güç var olduğu halde kullanmamaktan yerinde kullanmaktan geçer. Sevgi ve şefkat burada ortaya açığa çıkıverir. Gücün varlığının bir önemi kalmaz. Size yoldaş olur. Sevgi ve şefkatinizi besleyecek yakıt haline gelir. Ve artık ortaya çıkan durumun tanımı yoktur. Kişiler,hayat size yakınlaşmaya başlar bu kez gerçektir. Uzaklaşanlar ise hayatınızda olmaması gerektiği için yoklardır, görmezsiniz. Umursamaz veya duygusuz olduğunuz düşünülür. Oysa ki bu gerçekliği algılayışınızın bir siluetidir sadece. Bilirsiniz.

Bu sebeple güç kullanılacağı zaman değerlidir. Sevgi ve şefkat daima. Bir kez tadı alındığında bırakmak istemezsiniz. Ve gerçekliğin ışığı herkese yanar. Tüm kapılar açılır. Sevgi ve şefkat daima mevcuttur ve sizi bekler. Bunları yaşamak için ruhunuza inanmanız ve güvenmeniz yeterlidir.

Sevgilerimizle

Aziz & Burcu Dural

Qi gong – Altın Ay Meditasyonu sonrası notlarından…

Facebook Sayfamız için tıklayınız.Skip to content