Şifa Sanatları | Sessizliğin Sesi – 2
15654
post-template-default,single,single-post,postid-15654,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.2,vc_responsive
 

Sessizliğin Sesi – 2

14 Oca Sessizliğin Sesi – 2

Sessizliğin ortasında öylece dur. Nefesinin ta derinliklerindeki hazzı hisset. Dünya dönsün sen dur. Öylece dur. Yapabiliyor musun? Mükemmel… devam et.

Düşüncelerinin içerisinde, ta derinlerde sessiz atan çığlıklarını duy. Kaçma, korkma, dinle.. Onu dinle. Sessizliğin sesini daha duyamıyorsun henüz. Sabırsız olma sakın. Sus ve sadece dinle.

Önce bedenini dinle. Duy sana ne diyor. Canını ne yakmış hisset ve gevşe. Ağlayacaksın, kalbin hızla atacak, korkacaksın korkma ve dinle. Seni, ben dediğin şeyin cismi olan, yaratılmış olan canlandırılmış olan bedenin çığlıklarında kaçma dinle. Korkma, bak geçti. Tüm çığlıkların dindi. Sevgiyle dolu bir huzur kapladı bedenini. Dinle…

Şimdi ruhunu dinle. Bu daha çok ağlatacak seni. İlk deneyişinde duymak istemeyebilirsin ”O”nu. Ağır gelebilir sana dinlediklerin. Ne de olsa kaç yıldır arzuların, isteklerin, kırgınlıklarının sesi susturdu onu. Şimdi de duyma kaç hadi. Bir dahaki sefere dinlersin yine; yıllar önce olduğu gibi. Kim bilir hangi yılın hangi evresinde. Dinle sakince ağlaya ağlaya, güle güle sadece dinle..

Henüz sessizliğin sesine gelemedik, zor bir süreç sen şimdilik bu ödevlerini yap. Bedenini, ruhunu dinle. Sakın korkma ve kaçma sadece dinle…

Sessiz, sakin huzurlu bir yerde kendini yüreğini dinle. Sessizlik zordur. Sessizlikte kendini dinlemek, duymak, duyduklarınla yüzleşmek zordur.

Şimdi gülümse sessizliğine merhaba de. Daha çok sessizliğin içerisinde kaldığında bundan zevk alacak ve zamanın olmadığını farkedeceksin.

İşte o zamanlarda bul bizi karanlıkta sessizliğin sesini duymaya hep birlikte gidelim.

Facebook Sayfamız için tıklayınız.