Dolunay Şifa Duası

14 Oca Dolunay Şifa Duası

Öyle güzel bir enerji içerisindeyiz ki bu gece ve aslında her gece; öncelikle buna şükranlarımı sunarak başlamak istiyorum.

Geçmişte neyi, kimin, nasıl yaptığı ile ilgilenmedim aslında. “Bana verilmiş olan mirası nasıl yararlı hale getirebilirim” diye düşündüm hep. Şifa için kendime inanmam yeterlidir. Gerisi Yaradan ile hasta arasındadır bilirim. Bizlerde Yaradan ve doğaya şükran vardır. Doğa Yaradan’dan sonra bizim en büyük destekçimiz olacaktır çünkü. Bu sebeple “KAM (Şaman)”lar için doğa, insan ruhu ve birlikteliği çok önemlidir. Bazı rahatsızlıklar iyileşmemelidir, bazı karalıklar aydınlanmamalı. Bu karar bizim değil Yüce varoluşun kararıdır. Işığın nasıl yayıldığı değil, nereye kadar gidebildiği ve bunun için ne kadar çaba harcandığı mühimdir.

Yeryüzü ve gökyüzünde daima yaşam olacaktır. Önemli olan bu yaşamların dengede var olabilmesidir. Biri diğerinden bir fazla olursa, o an denge bozulur ve tüm evrene dengesizlik hakim olur. Bu sebepledir ki ;

Biz sadece gerçekleşmesini istediğimiz şeyler için dua etmeyiz. Çünkü insan kendisi için en iyinin hangisi olduğunu bilemez, bildiğini iddia edemez. En iyinin hangisi olduğunu bilen sadece Yaradan’dır. Onun arzularına daima boyun eğer kabul ederim. Bu her zaman kolay değildir, bazıları için ise bu imkansızdır. Fakat onlar bile ölüm ile yüzyüze geldiklerinde yalvardıkları, yakardıkları, isyan ettikleri tek şey Yaradan olur. Ben duanın gücünü gördüm. O’nun yarattıklarına şükrederken, Yaradan ile birlikte, yarattıklarından, Aydan, güneşten, ağaçtan, sudan destek alıp onların varlıklarına doğru zamanlarda şükretmenin gücünü gördüm. Bu yüzden daima Yaratıcı’nın bana, doğru yolu, doğru zamanda, doğru şekilde tüm gücüyle hazırladığını biliyorum. Ve bunun için daima şükran duyuyorum.

Dolunay ve her tür doğa olayı şifalıdır. Doğru kullanıldığında yapılamayacak şey, kazanılamayacak güç yoktur.

Bütün güçler Büyük Yaratıcan’dan gelir. ”Kam (Şaman)”ın hikmeti, tedavi edici gücü,kabiliyeti ondan gelir. İnsan bütün tedavi edici bitkilerin Yaradan’dan tarafından verildiğini ve her birini kutsal olduğunu bilir.

Ve bu sebeple bu gece ve her gece o Yaratıcı’ya saygı göstermek için, O’nun eseri olan doğaya saygı göstermem gerekir.

Şifa Duası ;

Yeryüzüne, gökyüzüne; Ay’a, yıldızlara. Güneşe, bulutlara, yağmura, açan çiçekten, kuruyan yaprağa. Dağa, taşa, suya, ırmağa, toprak anaya. Ruhlarımızdan yansıyan merhamete ve bunu farkettiren yüceliğe binlerce kez şükürler olsun. Sevgiye, sevgisizliğe, açlığa tokluğa, desteklerini alabildiğimiz, alamadığımız tüm yüce varlıklara. Tüm Varoluşa hakim olan Yüce Yaradan’a , Yaratıcı’nın yardımcılarına. Soyumuzdan akan olgunluk ve bilgeliğe, coşkuya milyonlarca kez şükürler olsun. Şükürleri dile getiren ruhlarımıza, yoldaşlarımıza şimdiden şükranlardan yol olsun.

Bu şükran tüm okuyan güzel dillere vazgeçilmez söz; tüm kapalı, yaralı, acıyan kalplere şifa, tüm kısıtlı kalan ruhlara özgürlük, rehber olsun. Tüm soylarının arkasındaki bilgeliği arayanlara rehber ve yoldaş olsun…

Sevgilerimle

Burcu ERİM DURAL

#şifasanatları #sifasanatlari #altinaymeditasyonu #altınaymeditasyonu #burcuerimdural

Facebook Sayfamız için tıklayınız.Skip to content