Şifa Sanatları’nda Yol

Şifa Sanatları’nda Yol

favicon-32x32

Her zaman yüreklerimizin çağrısına kulak verip kendi yolumuzda ilerliyoruz. Karşılaştığımız her dostun sözünde, eyleminde yüreklerini arıyoruz. Yürekleri ile oradalar mı görmeye çalışıyoruz. Her kim olursa olsun yürüdüğü yola saygı gösteriyor ve dinliyoruz. Birikimleri ile karşılaştığımız bu kesişmelerde sözcüklerinin, eylemlerinin ardındaki yürekleri görmeye, söylediklerini duymaya çalışıyoruz. Hep birlikte dünyaya gelme hedefimiz için ilerliyoruz.

Yaşadıklarımızla görüyoruz ki; sağlıklı olmayan bedenlerle insan, gerçeği olduğu saf hali ile algılayamıyor. Ego / zihin / nefs dediğimiz kelimelerle örülü yapının esirleri haline geliyor. Yanılsamalar içersinde dönüp duruyor ve yanılsama içerisinde  yanılsamalar yaratıyoruz. Bedenimiz olmadan neyi ne kadar sağlıklı anlayabiliyor ve görebiliyoruz? Beden bir kıyafettir diyoruz ancak o kıyafetin bu yaşam yolunda, tekamül sürecinde ne derece önemli olduğunu unutuyoruz. Biz, aktarmaya çalıştığımız her yöntemi kendi yaşamlarımızda defalarca uygulayarak sonuçlarına inanarak, güvenerek öğretiyoruz. Bilmediğimiz çalışmalara ya da yöntemlere kendimizi kapatmadan, eleştirmeden anlamaya özen gösteriyoruz. En iyinin kişinin kendisine en uygun olanı bulması olacağına inanıyoruz. Bu nedenle de tüm yöntemler en iyi, en öğretici, en aydınlatıcı. Hepsinin bir diğerinden ne fazlası ne de bir eksiği var. Yöntemler kişilere göre değişkenlik gösterebilir fakat tek gereklilik kararlılıktır. Bu sebeple yeni ve farklı kademeler yerine az ve belli sayıda uygulama ile yardımcı oluyoruz. Uyguladığımız yöntemlerin sayısından çok, yapabildiklerimizi kendi yaşamımıza dönüştürebilmenin önemini işaret ediyoruz. Elimizden geldiğince çok yürekle buluşmaya, kesişmeye zaman ayırmaya çalışıyoruz. Hazır olduğunuzda sizinle de mutlaka yolumuz kesişir bizler buna inanıyoruz.

Bildiklerimizi olabildiğince yalın, zihinleri bulandırmadan, olabildiğince açık, gizlemeden, saklamadan anlatıyoruz. Uyguladığımız ve uygulattığımız çalışmalar ile bedeninizi onarmanıza destek oluyoruz. Böylece kendi içinize doğru giden yolda, yüreğinizin sesiyle ilerlemenizi birlikte deneyimliyoruz. Bu her bireyin kendi yolculuğu olduğundan yolculuğunuza yön vermeden, kendi yönünüzü duymanızı sağlayacak bedensel işlevlerinizi hatırlatıyor ve yolculuğunuzu sağlıklı bir başlangıca yönlendiriyoruz.

Biz yolculuğunuzun eşiğine gelmeniz için sağlıklı beden ve düşünce yapısı hazırlamak için tüm yüreğimizi koyduk.

                                     Bu nedenle:

Arayışınız, arayışımızla aydınlanır ve yol’larımızdaki adımlarımız azalır umarız.

diyoruz.

favicon-32x32#sifasanatlari #şifasanatları #sifa #şifa #bilgelik #qigong #chikung #meditasyon #masajterapileri #burcuerimdural #azizazadduralSkip to content